Reklam
Reklam

Babacan'a Antalya raporu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Ankara'da Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Ali Babacan'ı ziyaret etti.

Babacan'a Antalya raporu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Ankara'da Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Ali Babacan'ı ziyaret etti.

Babacan'a Antalya raporu
17 Aralık 2010 - 14:31

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Ankara'da Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Ali Babacan'ı ziyaret etti

Başbakan Yardımcısı Babacan'a Antalya ekonomisi hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, kapsamlı bir rapor sundu. Antalya'da kamu yatırımlarının azaldığını vurgulayan Budak, acilen çevre yolları, kongre-fuar merkezi, Stadyum, Spor salonu, Hipodrom ve Hızlı tren gibi yeni yatırımlara ihtiyaç bulunduğunu bildirdi. Tarımın ve turizmin başkenti konumundaki Antalya'nın acilen çözülmesi gereken sorunları bulunduğunu da aktaran Budak, 'Kentimizde birçok konuda acil atılması gereken bazı adımlar var. Antalya'nın turizm, tarım, ticaret, ulaşım, tarihi kültür varlıklarının değerlendirilmesi konularındaki sorunlarının Bakanlıklar ve yerel yönetimlerin koordinasyonu ile planlı bir biçimde çözüme kavuşturulması amacıyla bir Bakanlar Kurulu toplantısının Antalya'da yapılmasının ve bu toplantıda Antalya'nın özel gündem maddesi olarak ele alınmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum' dedi.

EXPO 2016'ya destek istendi
ATSO Yönetim Kurulu ziyarette, Başbakan Yardımcısı Babacan'dan EXPO 2016 organizasyonuna Hükümet'in destek vermesini de istedi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ATSO Yönetim Kurulu'nun ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Babacan, ATSO'nun raporunda yer alan konuları ilgili Bakanlıklarla paylaşacağını söyledi. ATSO Başkanı Budak, Başbakan Yardımcısı Babacan'a seramik bir tablo hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum