Reklam
Reklam

Barış’a anaokulu

Kepez Belediyesi, imara uygun konutlaşmanın tamamlandığı Barış Mahallesi'nin yaşayanlarını, modern şehir imkânlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Barış’a anaokulu

Kepez Belediyesi, imara uygun konutlaşmanın tamamlandığı Barış Mahallesi'nin yaşayanlarını, modern şehir imkânlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Barış’a anaokulu
10 Aralık 2019 - 18:18

Yol, yeşil alan gibi çalışmaların büyük oranda tamamlandığı, doğal gazın getirildiği mahallenin eğitim talepleri de karşılanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, mahalleye kazandırdığı 4-6 yaş Kur'an Kursu da törenle hizmete açıldı. Kurs binasının açılış kurdelesini kesen Başkan Tütüncü, mahallelilere anaokulu müjdesi verdi. Tütüncü, mahalledeki ilkokul alanının 929 metrekarelik kısmının, anaokulu alanına dönüştürülmesine ilişkin imar planı revizyonu hazırladıklarını söyledi.
 
Tütüncü’den müjde
Hazırlanan bu 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonunun, Kepez Belediyesinin Aralık meclisinde görüşülerek, kabul edildiğini aktaran Tütüncü, “Bu revizyonun, Büyükşehir Meclisi'nde de kabul edilmesinin ardından anaokulu alanının planlaması süreci tamamlanmış olacak. Daha sonra anaokulunun bölgeye kazandırılmasına yönelik çalışmayı başlatacağız. Milli Eğitim Bakanlığı, belediye işbirliğiyle en kısa zamanda bu anaokulunu, mahallemize kazandırmak arzusundayız" açıklamasını yaptı. Başkan Tütüncü, Kur'an Kursu'nun açılışının ardından, Kepez Belediyesi'nin mahalledeki etüt merkezi ile Prof İhsan Koz İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü'nün tekvando takımını da ziyaret etti.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
https://gdetr.hit.gemius.pl/hitredir/id=ncqa0PrdG5z0zOGaP9XGEnXo7Om1QavUMF58NmhUVP3.E7/fastid=eycqsmhkbnbmuxgsaoivlfzyvhml/stparam=wohebkjfng/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://yaay.com.tr/?utm_source=Akdeniz-Manset-Gazetesi&utm_medium=Standard-Banners&utm_campaign=Turk-Telekom-Antalya-Yerel-Siteler-Eylul-2020