Reklam
Reklam

Başkan Böcek aşure dağıttı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muharrem ayında belediye personeline aşure ikramında bulundu.

Başkan Böcek aşure dağıttı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muharrem ayında belediye personeline aşure ikramında bulundu.

Başkan Böcek aşure dağıttı
12 Eylül 2019 - 17:55

Aşure dağıtımına personelin yanı sıra vatandaşların da ilgisi yoğun oldu. Büyükşehir Belediyesi önündeki Mobil Aşevi Tırında aşure kazanın başına geçen Başkan Böcek'in kaplara aşure doldurarak, personel ve vatandaşlara ikram etti. Aşurenin birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu belirten Böcek, “Muharrem ayı dolayısıyla aşuremizi dağıtıyoruz. Bu anlamda tutulan oruçları da Allah kabul etsin. Aşuremizi vatandaşlarımızla ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Muharrem ayımızın tüm ülkemize sağlık, mutluluk, huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini diliyorum" dedi.
 
Alanya’da 2 bin kişiye aşure
Büyükşehir Belediyesi Alanya Atatürk Anıtı önünde de 2 bin kişilik aşure ikramında bulundu. İkrama Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, yönetim kurulu üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Erkan Demirci de katıldı. Büyükşehir Belediyesi, Alanya Aşevi'nde hazırlanan aşure ikramına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yerli vatandaşların yanı sıra turistler de ikram edilen aşureyi yedi.
 
50 bin kişiye dağıtılacak
Büyükşehir Belediyesi, 12- 27 Eylül tarihleri arasında Antalya merkezi ve ilçelerde, hastane, cami ve meydanlarda 50 bin kişiye aşure dağıtacak. Aşure dağıtım programı şöyle: "13 Eylül Aksu, Serik ve İbradı, 14 Eylül Finike ve Akseki, 15 Eylül Muratpaşa Yavuz Özcan Parkı, 16 Eylül Elmalı ve Kemer, 17 Eylül Kepez Toptancı Hal, Akdeniz Sanayi Sitesi ve Kepez Devlet Hastanesi, 18 Eylül Manavgat, 19 Eylül Konyaaltı, 20 Eylül Muratpaşa Cami, Gazipaşa, Kaş, 23 Eylül Döşemealtı, 24 Eylül Kepez Özdilek AVM önü, 25 Eylül Korkuteli, 27 Eylül Gündoğmuş, Demre ve Kumluca."
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum