Reklam
Reklam

Bayraktar’dan ‘şerh’ tepkisi

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Meclisi’nde Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in adının bir sokağa verilmesine ilişkin CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İlhan’ın şerh koymasına sert tepki gösterdi

Bayraktar’dan ‘şerh’ tepkisi

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Meclisi’nde Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in adının bir sokağa verilmesine ilişkin CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İlhan’ın şerh koymasına sert tepki gösterdi

Bayraktar’dan ‘şerh’ tepkisi
03 Ekim 2019 - 15:44

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in babası İlyas Sönmez ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bayraktar, Kepez ilçesi Çankaya Mahallesi’ndeki sokağa Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez isminin verilmesiyle ilgili İsim Tespit Komisyonu kararına CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İlhan’ın koyduğu şerhe sert tepki gösterdi. Bayraktar, “CHP'nin bir meclis üyesi, ismi çok önemli değil, isim komisyonunun imza attığı yere bir şerh düştü. O şerh aslında onların içindeki dünyasını yansıtan bir şerhti. Mecliste önce şerh düşüp MHP ilçe başkanımızın açıklaması ve kamuoyundaki tepkilerden sonra o şahıs günah çıkarırcasına oybirliği noktasında oy kullanmış. İnsanın iç dünyasında, cibilliyetinde ne varsa, söz konusu vatan hainliği olduğu zaman da cibilliyetine döner, sofrayı atıp gider" dedi. Şehitlerin peygamberlik rütbesinden sonraki en yüksek rütbe olduğunu belirten Bayraktar, “Şehitlerimizin önemi bu kadar söz konusuyken CHP meclis üyesinin birisi çıkıyor, diyor ki 'Bu isim milletin psikolojisini bozacaktır.' Aslında demek ki cibilliyeti bozuk olanların psikolojisi şehitlerden bozuluyor. Aslında çok da bir şey söylemeye gerek yok. Milletin, kamuoyunun takdirine bırakacağız" diye konuştu.
 
‘Hep birlikte güçlü bir Türkiye için’
‘Memleketimizin, milletimizin, bayrağımızın, ezanımızın ilelebet devam etmesi için evlatlarımız şehit olurken, topyekün mücadele verirken birisinin şehitlere laf atması bizi hayretler içinde bıraktı’ diyen Bayraktar, “Bu memleket Kıbrıs savaşından sonra ekmeğe muhtaç duruma düşmüştü. Bugün Kıbrıs savaşının en az 100 katı maddi ve manevi savaş yapıyoruz. Amerika, İsrail ve devamındaki bütün şer odaklarına rağmen ay yıldızlı bayrağın altında mutlu olan, ezan sesinden huzur bulan, sağcısı solcusu, doğulusu batılısı, güneylisi kuzeylisi hep birlikte güçlü bir Türkiye için yolumuza devam etmek zorundayız. Türkiye insanlıkta son kaledir. Türkiye güçlü olursa dünyanın geleceğinde söz sahibi olur. Bugün AB, Amerika ve İsrail, Türkiye’nin 2023 yılına giderken eskisi gibi koalisyonlarla boğuşan, İMF’nin kapısında para isteyen bir Türkiye olsun istiyorlar. İnanıyorum ki 2023 yılında güçlü bir ülke olarak masaya oturacağız” dedi.
 
‘Ne söz verdiysek gerçekleştireceğiz’
Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler salonunda yaptığı konuşmanın herkesin takdirini topladığını hatırlatarak, “Aziz milletimizin gönlünden geçenleri bütün dünyanın gözü önünde, zulmü, zalimliği yapanların önünde haykırdı. Biz Cumhurbaşkanımızla bir kez daha gurur duyduk” diye konuştu. Bayraktar, Kepez’de parti olarak belediye başkanlığını 4’üncü kez kazandıklarını aktararak, “4 dönemdir milletimize hizmetkarlık yapmaya devam ediyoruz. 3 dönemdir Hakan Tütüncü ile hizmet yapıyoruz. Hakan Başkan’ın 3 dönem üst üste kazanması hizmetlerimizin karşılık bulduğunu gösteriyor. Milletimize ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kepez çok karmaşık bir ilçe. Mülkiyet problemleri en karmaşık ilçe. 1 metrekarenin içerisinde Vakıf, Hazine, 2B, tapu iptal problemleri vardı. Artık ilçemizdekiler mülkiyetlerle ilgili konuşmuyor. Çünkü biz, yüzde 90 olan problemi yüzde 10’lara kadar düşürdük. Önümüzde sürece 123 projeyle devam edeceğiz ve ne söz verdiysek gerçekleştireceğiz. Millete doğruları söyleyeceğiz. Yapamıyorsak yapamıyoruz dememiz lazım. Yapabiliyorsak da elimizden geleni yapmaya çalışmalıyız” dedi.
 
‘Delege çalışmaları başladı’
Yaşanılan ekonomik krize değinen Bayraktar, “Bu kriz Türkiye’yi dizayn etmek için. Türkiye’ye bir operasyon yapılmaya çalışılıyor. Bu aziz millet peynir, ekmek yer ama bağımsızlığımız söz konusuyla yaşanan süreçleri hep birlikte atlatmayı bilir. Biz bu krizi atlattığımızda bölgede ve dünyada bir anda çeyrek asır büyüyerek yoluna devam edecek. Sıkıntılar şafağın sökeceği zifiri karanlığa kadar yaklaşmıştır. Şafak yakındır. Şafak sökecek ve dünya gündemine yön vereceğiz” diye konuştu. Herhangi bir erken seçim öngörmediğini hatırlatan Bayraktar, AK Parti döneminde seçimlerin genellikle zamanında yapıldığını ve önümüzdeki seçimlerin yine zamanında yapılacağını anlattı.  MHP ve İYİ Parti’de yaşanan il başkanları değişiklikleri hatırlatan Bayraktar, “Görev yapanlara teşekkür ediyor, seçilenlere de hayırlı olsun diyoruz. Bizim kongre sürecimiz var. 1 Ekim itibariyle delege çalışmaları başladı. İlçe kongre takvimi henüz belirlenmedi. Kongrelerde sandıktan çıkan neticeye göre sonuçları hep beraber göreceğiz. Bizim İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş. Başkanımızın başkanlığında hep beraber bu süreci yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Adaylık açıklaması
Bir basın mensubunun il başkanlığına aday olup olmayacağı yönündeki soruya Bayraktar, daha önce meclis üyeliği için Kepez ilçe başkanlığından ayrıldığını ve o dönemde büyük söz konuşarak tekrar ilçe başkanlığına dönmeyeceğini söylemesine rağmen Aralık ayında ilçe başkanlığına yeniden dönmek zorunda kaldığını vurguladı. Bayraktar, “Siyasette ben şu olacağım diye yola çıkarsanız tam tersi olabilirsiniz. Ya da ben şunu olmayacağım diye yola çıkarsanız yine tam tersi olabilirsiniz. Bizim ne olacağımızı Allah bilir. Biz yarın sabah görevimizi bırakacağımızı bilsek bile sabaha kadar halkımız için ne yapmamız gerekiyorsa onu yaparız. Hiç şuraya, buraya adayım diye bir düşüncem söz konusu değil” yanıtını verdi.

Şehit babasından teşekkür
Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in babası İlyas Sönmez, Vanlı olduklarını hatırlatarak, yaşanan olay sonrası Van'dan da kendisini arayan ve HDP il binasına gidip tepki gösteren çok sayıda kişi olduğunu belirtti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye bu olayı çözdüğü için teşekkür eden Sönmez, “O malum insana diyorum ki Diyarbakır'da çocukları kaçırılan anneler için şerh koysaydı da, getirip çocukları annelerine teslim etseydi daha iyi olmaz mıydı? Önce o annelerin sözlerini dinlemeleri lazım. İYİ Parti Kepez meclis üyelerine de onlardan ayrıldıkları, 'şehitler bizim kırmızı çizgimiz' dedikleri için teşekkür ederim" dedi.
Esra ALTUNKES

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum