Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Berberler Odası'ndan Tütüncü'ye teşekkür

Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, “Başkanımız Hakan Tütüncü’ye minnettarız. Kepez Belediyesi ilçedeki tüm berberlerin dezenfektesini gerçekleştiriyor. Diğer belediyelerden de destek bekliyoruz” dedi

Berberler Odası'ndan Tütüncü'ye teşekkür

Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, “Başkanımız Hakan Tütüncü’ye minnettarız. Kepez Belediyesi ilçedeki tüm berberlerin dezenfektesini gerçekleştiriyor. Diğer belediyelerden de destek bekliyoruz” dedi

Berberler Odası'ndan Tütüncü'ye teşekkür
30 Mart 2021 - 20:30

Antalya Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, esnafın yaşadığı sıkıntıları anlatarak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye ilçedeki berber esnafına verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Esnafa verilen gelir desteğinin uzatılması gerektiğini hatırlattı. Kepez Belediyesi dışındaki belediyelerin berber esnafına destek vermediğini söyleyen Uzun, “Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’ye çok teşekkür ediyoruz, kendisine minnettarız. Kepez Belediyesi ilçedeki tüm berberlerin dezenfektesini gerçekleştiriyor. Biz de Oda olarak, kendi imkanlarımız doğrultusunda, Aksu, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı ilçelerinde maske, dezenfektan dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Kepez ilçesi haricindeki bütün dükkânlarımızda ilaçlama dezenfektan işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer belediyelerden de destek bekliyoruz” diye konuştu.

Destek uzatılsın
Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara verilecek gelir kaybı desteğinin uzatılmasını istediklerini ifade eden Uzun, “Devletimiz bizlere 3 ay boyunca 1000’er lira gelir desteği verdi. Bu süreçte iş yapamıyorduk. Bağ-Kur ödemelerimize iyi geldi bu ödeme. Kira desteğinden yüzde 99’u alamadı esnafımızın. Devletimizden gelir kaybı yaşayan en çok etkilenen berber, kantinci, kahveci, servisçi esnafımıza 3 ay daha uzatılmasını istiyoruz” şeklinde konuşu. Salgının bitmesi ve vaka sayılarının yükselmemesi için AVM’lerin kapatılması gerektiğini hatırlatan Başkan Uzun, “Her gün yüzlerce insanla birebir konuşmak, yüz yüze hizmet vermek zorunda olan AVM çalışanları insanların tedbirsiz şekilde rahatlıkla girip çıkabilmesinden kaynaklı ciddi tehdit altında ve risk altındadır. AVM’lere giden de çalışan da risk altında. Antalya’da otobüs duraklarına bir baksınlar insan kalabalığından geçilmiyor. Özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde kalabalık çok fazla. Ek seferlerin konulması gerekiyor. Yetkililerin bunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor” dedi.
 
Zamsız hizmet
Vaka sayısı artan ve kırmızıya dönen Antalya’da Kapalıyol’daki insan kalabalığına dikkat çeken Başkan Uzun, “Kapalıyol’da insanlar kalabalıktan adeta birbirine sürtünerek geçiyor. Hala kalabalık. Bizim bütün kuaför salonlarımızda HES kodu soruluyor, hijyen koşullarına uyuyoruz. Tek kullanımlık malzemeler kullanıyoruz. Türkiye’de iğneden ipliğe her kaleme zam gelirken, maliyetler artarken biz hala eski fiyatları uyguluyoruz. Fiyatlarımızı artırmadık. Evimize ekmek götüremiyoruz. Önümüz Ramazan. Biraz esnafı düşünmeleri lazım. Esnaf zor durumda. Devlet tarafından maaş alanların tuzu kuru. Ancak akşama kadar dükkanında saç- sakal kesimi, boya-kesim bekleyen esnafım aldığı para ile ancak kirasını denk getirebiliyor” diyerek yaşanılan sıkıntıları anlattı.
 
  
Esra ALTUNKES
 
 
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum