Reklam
Reklam

‘Bir bölen varsa o da yeni CHP’

DSP Antalya’da adaylar tanıtıldı

‘Bir bölen varsa o da yeni CHP’

DSP Antalya’da adaylar tanıtıldı

‘Bir bölen varsa o da yeni CHP’
12 Şubat 2019 - 17:08

DSP Antalya aday tanıtım toplantısında konuşan Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan, “DSP seçime girdiği zaman oylarımızı bölmek için giriyor denildi. Şimdi öyle değil, şimdi FETÖ’yle yapılaşmış yeni CHP oyları bölen parti konumundadır” dedi

Bülent Ecevit'in kurduğu ve üç kez iktidara taşıdığı Demokratik Sol Parti (DSP), 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler öncesi bugün Antalya adaylarını tanıttı. Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü'nde (ATİK) düzenlenen tanıtım toplantısına DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, belediye başkan adayları ve parti yöneticileri katıldı. Yerel seçimler öncesi ittifak yapmadan seçime giren tek parti olduklarını belirten DSP İl Başkanı Ahmet Çakmak, kimse ile kavga sürecinde olmadan; ayrıştırıcı değil bütünleştirici, oyunbozan değil oyun kuran bir parti olduklarını belirtti. Çakmak, "DSP olarak; ülkemize ve Antalya'mıza sulh, beraberlik ve huzur vaat ediyoruz. Bizler halkın belediyelerini kurmak için geliyoruz. Antalya’da insan odaklı, şeffaf belediyelerimizle Türkiye'ye örnek olacak, istihdama dayalı projelerimizle geliyoruz” diye konuştu.

Diğer 9 ilçe de açıklanacak
Konuşmasının ardından partisinin belediye başkan adaylarını tanıtan İl Başkanı Çakmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Reşat Oktay, Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Buket Dağlı, Kepez Belediye Başkan Adayı Nihat Arslan, Alanya Belediye Başkan Adayı Ercan Öngün, Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, İbradı Belediye Başkan Adayı Mustafa Kozanoğlu, Serik Belediye Başkan Adayı Mehmet Habalı, Manavgat Belediye Başkan Adayı Ali Çelik'in DSP Genel Merkezi tarafından onaylandığını söyledi. Çakmak, diğer 9 ilçenin belediye başkan adaylarını ise kısa sürede açıklayacaklarını ifade etti.

‘Deneyimli bir politikacıyım’
CHP çatısı altında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğinden ocak ayında istifa edip DSP'ye geçen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Reşat Oktay, Demokratik Sol Parti'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmekten büyük onur duyduğunu belirtti. 24 yıldır Antalya'da politika ile uğraştığını vurgulayan Oktay, "7 yıl Kepez Belediyesinin kurucu başkan yardımcısı ve 10 yıldır Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak deneyimli bir politikacıyım. DSP şahsımı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstererek onurlandırdı ve gereğini yapacağız. İnanarak bu seçimlerde halkın ve haklının doğru adresi görmesini sağlayacağız. Emek ve insan sömürüsünün ve maalesef Atatürk sömürüsünü perdenin önüne alıp geri planda her türlü emperyalist uşaklara hizmet eden siyasi yapıları deşifre etmek için bu seçimi idrak edeceğiz, çalışacağız ve bu konuları halka açıklayacağız" dedi.

‘Bir bölen varsa o da CHP’
Oktay'ın ardından konuşan ve bir dönem CHP Antalya Milletvekilliği yapan ardından partisinden ihraç edilen Yıldıray Sapan, DSP ile uzun ve karşılıklı bir görüşme süreci yaptıklarını belirtti. Yapılan görüşmelerin ardından DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiğini belirten Sapan, "Buradaki temel sebep DSP'nin organik bir parti olmasıdır. Herhangi bir şaibeye karışmamış olmasıdır. Üstelik DSP aslında eski CHP'dir. Çünkü DSP'nin kurucusu CHP'nin 3'üncü Genel Başkanıdır. DSP'yi bir başka partiymiş gibi düşünmek konuşmak abestir. Artık bir bölen varsa o da CHP'dir. DSP seçime girdiği zaman oylarımızı bölmek için giriyor denildi. Şimdi öyle değil, şimdi FETÖ'yle yapılaşmış yeni CHP oyları bölen parti konumundadır. Ben CHP'yi parti olarak görmüyorum, CHP kurucu bir unsurdur bu ülkede" ifadelerini kullandı.

‘Artık yeni CHP şaibelidir’
CHP'nin 2010 yılından itibaren zehirlenmeye başladığını söyleyen Sapan, "Yeni CHP, 2010'da alçakça yapılan bir komplodan sonra zehirlenmiştir. CHP'ye bulaşmayan hiçbir hastalık yoktur. Hızsızlık bulaşmıştır, FETÖ bulaşmıştır. Artık yeni CHP şaibelidir. Dolayısıyla bu kanserli hücrenin yani CHP'nin içindeki kanserli hücreleri söküp atmamız lazım. Bütün CHP’liler DSP'ye oy vermeli, ancak böyle sarsılır, ancak böyle o çürük meyveler dökülür, ancak böyle kanserli hücreler bitirilebilir, başka bunun bir çaresi yok. Yoksa bu kurucu unsur tabela partisi olmaktan öteye geçemeyecektir. 2010'da başlayan bu süreç şimdi sonlanmaya doğru gidiyor" şeklinde konuştu.

‘Altı boş iddialar değil’
Geçtiğimiz günlerde CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal hakkında yaptığı açıklamaların ardından hakkında şikayetçi olunduğunun hatırlatılması üzerine Sapan, "Bu bir refleks kendisini o işten arındırmaya çalışıyor. Ben hiçbir zaman altı boş iddiada bulunmadım. Beni tanıyan tanır. Sadece iddia olarak alınabilecek altı boş iddialarda bulunmadım. İddiam ve iddiaya konu olan kişi ve onun iş yaptığı belediye 17-25 Aralık sonrası bu ilişkiye başlamıştır. 17-25 Aralık soruşturmaları FETÖ soruşturmalarının ciddiye alınması gerçekten FETÖ kapsamına alınabilmesi için ilan edilmiş bir milattır. Burada söz konusu kişi Erkan Karaarslan'dır. Erkan Karaarslan, tüm Türkiye'nin FETÖ Belediyeler İmamadır ve çeşitli belediyelerde iş yapmıştır. Bunların içinde Muratpaşa Belediyesi de vardır ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da danışmanıdır" dedi.

‘Kime danışıyorsun’
Danışmanın belediye başkanına en yakın isim olduğunu iddia eden Sapan, "Kime danışıyorsun, FETÖ'nün Belediyeler İmamı'na danışıyorsun. Kıbrıs'ta bir araya geliyorsun, burada danışmanlık alıyorsun, yetmiyor bir de şirket kurduruyorsun. Türkiye'nin hiçbir yerinde ilçe belediyeleri şirket kurmaz. Hülle yoluyla, birtakım yasaları arkadan dolanarak şirket kuruyorsunuz ve o şirket üzerinden de bir yerlere bir şeyler aktarıp, finans sağlıyorsunuz. Belediyelerin üzerinden yapılan ihalelerin yasal süreçleri ayrı, şirketlerin üzerinden yapılan ihalelerin farklı. Şirketi FETÖ'ye kurduruyorsun, danışmanın FETÖ, bir de ona 160 bin TL para aktarıyorsun. Bu 160 bin TL himmet midir, zimmet midir, nedir. Bunu sorgulamak lazım. Benim iddialarım gerçektir, altı doludur. Adam da ölmemiştir, Mersin'de cezaevinde tutukludur. Ümit Uysal beni mahkemelerle falan sindirmeye kalkacaksa ben antrenmanlıyım. Benim hayatım mahkemelerde geçti" ifadelerini kullandı.

Umut ÖZENYORUMLAR

  • 0 Yorum