Reklam
Reklam

Böcek’e zam eleştirisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in zam yapmayacağını ifade etmesine rağmen toplu ulaşım ve suda zam yaptığını söyleyen MHP İl Başkanı Durgun, “Şu an verdiği sözün bir kısmını gerçekleştirmemiş olarak algılanmakta” dedi

Böcek’e zam eleştirisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in zam yapmayacağını ifade etmesine rağmen toplu ulaşım ve suda zam yaptığını söyleyen MHP İl Başkanı Durgun, “Şu an verdiği sözün bir kısmını gerçekleştirmemiş olarak algılanmakta” dedi

Böcek’e zam eleştirisi
13 Kasım 2019 - 18:57

MHP'de Mustafa Aksoy'un istifasının ardından Antalya İl Başkanlığı'na 18 Eylül'de atanan Hilmi Durgun, tanışma ve değerlendirme toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi, soruları yanıtladı. Durgun, 40 gün önce devir teslim töreniyle İl Başkanlığı görevine getirildiğini ve ardından Antalya’nın batı ve bazı merkez ilçelerinde istişare toplantıları gerçekleştirdiklerini aktardı. Başkanlık divanı üyelerinin katıldığı toplantıda Durgun, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sıklıkla bahsettiği 'beka'nın önemini Antalya'da herkese anlatmaya çalıştıklarını söyledi. Ülkede ve dünyada yaşanan son gelişmelerin bekanın önemini ortaya çıkardığını belirten Durgun, aynı zamanda partisinin bazı konularda iktidar ile aynı düşünmediğini aktardı. Durgun, "MHP, ittifak içinde olduğu hükümete 179 konuda hem fikir olmadığına yönelik kanun teklifi verdi. Yürütmeye yönelik MHP kararlı şekilde bazı konularda itirazlarını yapmaktadır” dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekatı’nı değerlendiren Hilmi Durgun, Türkiye’nin doğru yolda olduğunu, harekatın başarıya ulaşıp aynı şekilde devam edeceğine inandığını aktardı.  
 
Böcek’e eleştiri
Basın mensuplarının Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yönetimi konusundaki sorduğu soruya yanıt veren Durgun, “Muhittin Böcek, 31 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldi. Kendisi kısa, orta, uzun vadeli bazı projeleri olduğunu seçimden önce açıklamıştı. Yalnız 200 gün olmasına rağmen bu konuyla ilgili değerlendirme yapmadı ama özellikle toplumu birebir ilgilendiren, elektrik, su zammı gibi, zam yapmayacağını ifade etmesine rağmen özellikle toplu ulaşımda, suda ve öğrencilerin yoğun yaşadığı bölgelerde yapacağım dediği yardımları yapmayarak aslında şu an verdiği sözün bir kısmını gerçekleştirmemiş olarak algılanmakta. Uzun vadeli projelerini yaptığı veya yapacağı zaman her beraber değerlendireceğiz. Ama asıl olarak ilk geldiğinde söz verdiği, suya, elektriğe, tramvaya zam yapmayacağız gibi ifadelerin aksini gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.
 
AR-GE çalışmaları
Yeni oluşturulan il divan üyeleriyle 40 günde 9 ilçede istişareler yaptıklarını belirten İl Başkanı Hilmi Durgun, MHP'nin Antalya'da AR-GE çalışmalarıyla ön plana çıkacağını söyledi. Ankara'da geçen hafta Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettiğini ifade eden Hilmi Durgun, Bahçeli'nin sağlığının gayet yerinde olduğunu ve partide görevine başladığını ifade ederek, “Genel Başkanımız Devlet Bey Antalya'yı sevdiğini ve MHP'nin Antalya'da güçlenmesini istediğini kaydetti. Özel bir talimatı olmadı” diye anlattı. MHP’nin Antalya’daki kan kaybına ilişkin soruya ise Hilmi Durgun, “1999 yılında Antalya’da 9 vekil sayısı varken MHP 3 çıkarmıştı. 4’üncü vekili çok az bir sayıyla kaybetmişti. 20 yıllık süreç içerisinde yıpranmalar ve kaçışmalar gerçekleşti. Genel Başkanımızın 9 Şubat 2019 tarihinde Adana’da söylediği sözleri aktararak, kırılan, darılan, üzülenler olduysa, sadece kapımız değil, gönlümüz de açıktır. Bu mesaj tüm Antalya’ya gitsin istiyoruz. MHP çatısı altında siyaseti geliştirmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. Durgun, bir gazetecinin ‘yeni yönetimizini oluştururken neye dikkat ettiniz?’ sorusuna ise, “Liyakata dikkat ettik” yanıtını verdi.
 
Toplantıya katılanlar
MHP Antalya Teşkilatının tanışma ve değerlendirme toplantısına İl Başkanı Hilmi Durgun’un yanı sıra, İl Sekreteri Onur Temel, İl Muhasibi Mustafa Kemal Çörekçi, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna, Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Caner Savuroğlu, Araştırma-Strateji Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Suat Akgül, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ariten, Kamu Kurum ve Belediye İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Kelleli, Sosyal Politikalar ve Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Metin, İdari ve Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bekir Dulkadir ile Sosyal ve Siyasi Protokol İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erol Ateş katıldı.
Esra ALTUNKES

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum