Reklam
Reklam

BU ROMAN ÇOK KONUŞULACAK

Kıbrıslı Türk yazar Dr. Turgül Tomgüsehan’ın ‘Sırlar Adası’ adlı romanı Postiga Yayınları etiketiyle yayımlandı. KKTC’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan roman, Türkiye’de de kitap evlerinde raflarda yerini aldı

BU ROMAN ÇOK KONUŞULACAK

Kıbrıslı Türk yazar Dr. Turgül Tomgüsehan’ın ‘Sırlar Adası’ adlı romanı Postiga Yayınları etiketiyle yayımlandı. KKTC’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan roman, Türkiye’de de kitap evlerinde raflarda yerini aldı

BU ROMAN ÇOK KONUŞULACAK
13 Haziran 2019 - 14:28

Geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan ‘Sırlar Adası’ romanıyla okurlardan büyük beğeni kazanan Girne Emniyet Müdürlüğünde Başmüfettiş olarak görev yapan yazar Dr. Turgül Tomgüsehan, Mayıs ayında düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’nda Postiga Yayınevi standında okurlarıyla buluşarak kitabını imzaladı. Yazar Turgül Tomgüsehan’ın imza gününe katılan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, yazarı Kıbrıs’ın tarihini içeren romanından dolayı tebrik etti.

Fuarda yoğun ilgi gördü

Okurların ve basın mensuplarının yoğun ilgisi karşısında duygulanan Dr. Tomgüsehan, ”Standımızda kitaplarımın yanında KKTC bayrağımla okurlarımla birlikte olmaktan son derece mutluyum. On binlerce kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Kitap Fuarı’nda KKTC’li bir yazar olarak ‘Sırlar Adası’ kitabımla bulunmaktan dolayı son derece mutluyum ve gururluyum. Fırsat buldukça Türkiye’de davet edildiğim kitap fuarlarında ülkemi gururla temsil edeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanı’na takdim etti

Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ‘Sırlar Adası’ kitabının yazarı Dr. Turgül Tomgüsehan’ı makamında kabul etti. Dr. Turgül Tomgüsehan, ‘Sırlar Adası’ isimli romanını, Mayıs ayında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya takdim etti. Postiga Yayınevi tarafından basılan ve okurlardan büyük beğeni ve ilgi gören roman, KKTC’nin yanı sıra Türkiye’de de satışta.


KİTAP HAKKINDA:

Kıbrıs’ı tarihsel bütünlük içinde birçok boyutta ele alan kitap, genel olarak St. Barnabas İncili ekseninde ilerliyor. KKTC’nin yanı sıra, Türkiye’deki tüm kitap evlerinde satışa sunulan ‘Sırlar Adası’nın, KKTC’nin tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacağına inanılıyor. Kitabın tanıtım bülteninde ise şu sorular yer alıyor:

“Kıbrıs Adası’nda Gizem Dolu Sırların Şifreleri Teker Teker Çözülüyor.

Osmanlı Kıbrıs’ı fethederken Venedikliler neyi kaçırdı? Osmanlı’dan neyi gizledi?

Dinler tarihini derinden etkileyecek Barnabas’ın büyük sırrı neydi? Tapınakçılar bunu biliyor muydu?

4. Haçlı Seferi neden Konstantinapolis’e yapıldı? Neyi aradılar? Tapınakçılar Haçlıların elinden neyi kurtarıp Kıbrıs’a kaçırdı?

Sultan 2. Abdülhamit hangi şartlar altında Kıbrıs’ı İngilizlere kiralamak zorunda kaldı?

1901 yılında Lefkoşa Sarayönü’ne inşa edilen camiinin sırrı neydi? İngilizler neden bu camiyi inşa etti?

1940’lı yılların sonlarında Kıbrıs’a avukat olarak dönen Rauf Raif Denktaş’ın savcı atanması için kimler çalıştı? Denktaş’ı neden savcı yapmışlardı? Kimin için tehdit idi?

Toplumlar arası savaşın tetikleyicisi Masonlar mıydı? Adayı NATO Adası yapmak için kimler çalıştı?

Barnabas İncili 20 Temmuz 1974’te bulundu mu?

Derin Vatikan hain Fettullah Gülen ile ne zaman irtibata geçti? Amaçları neydi?

15 Temmuz hain FETÖ darbesinin altında yatan mistik gerekçe neydi? Darbeciler neye ulaşmaya çalışıyorlardı?

Yaşanan ve yaşanmakta olan her şey büyük sırrı saklamak içindi… Ya da sırra sahip olabilmek için…

Kıbrıs bu sır ile Akdeniz’de kan denizinde savrulan bir toprak parçası olmuştu…

Ve kan masumların kanı akana dek kanayacaktı…“

Dr. Turgül Tomgüsehan kimdir?

Yazar 9 Ağustos 1977 tarihinde Girne’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra 1998 yılında Ankara Polis Akademisini bitirerek Müfettiş Muavini rütbesinde KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı. Yazar, 2004 yılında YDÜ Hukuk Fakültesi’ni tamamladı. Polis halk ilişkilerini konu alan master eğitiminin ardından 2017 yılında YDÜ İletişim Fakültesi’nde “Terör Örgütü PKK’nın yasadışı faaliyetlerinin bitirilmesi” çalışmaları ile alakalı; “Türkiye’de Çözüm Sürecinde Yazılı Basının Eleştirel Söylem Analizi: Sabah ve Özgür Gündem Gazeteleri Örnek Olayı” konulu tezi ile doktorasını tamamladı. KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nde 2007 yılında müfettiş, 2013 yılında ise başmüfettiş oldu ve halen bu rütbede KKTC’de üst düzey emniyet mensubu olarak görev yapıyor. Yazarın KKTC Polis Okulu Dergisi’nde yayımlanmış makaleleri olup ilk gösterimi Mayıs 2016’da Cannes Film Festivali’nde yapılan Dr. Dilara filminin de senaristleri arasındadır. Avukat Nermin Tomgüsehan ile evli olan yazar, 3 çocuk babası.

Süheyla GÜRÜN


YORUMLAR

  • 0 Yorum