Reklam
Reklam

Çevre yolu güzelleşiyor

Gazi Bulvarı'nı güzelleştirme projesi, Demokrasi Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanı kapsıyor.

Çevre yolu güzelleşiyor

Gazi Bulvarı'nı güzelleştirme projesi, Demokrasi Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanı kapsıyor.

Çevre yolu güzelleşiyor
09 Aralık 2010 - 16:38

Kepez Belediyesi, yetki alanında bulunan parkları yenilediği Gazi Bulvarı'ndaki tali yolun çevresini de, peyzaj, kaldırım, otopark ve yol çalışmaları ile Antalya'ya yakışır hale getiriyor.

Yeşillendirme çalışması
Kepez Belediyesi de şimdi de güney sınırı olan çevre yolunun sorumluluk alanındaki kısmını, Antalya'nın turizm kenti kimliğine uygun hale getirmek için alt yapı çalışması başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün yapacağı refüj, kaldırım, otopark, yeşillendirme ve yol çalışmaları ile çevre yolunun kuzey kısmına modern bir kent kimliği kazandırılması amaçlanıyor.

2 kilometrelik alanı kapsıyor
Gazi Bulvarı'nı güzelleştirme projesi, Demokrasi Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanı kapsıyor. Projenin ilk etabında çevre yolunun Antalya Naciye Havva Manavuşak İlköğretim Okulu ile Çallı Kavşağı arasına kadar olan bölümünde refüj ve yeşillendirme çalışması gerçekleştirildi. Burada tali yolun asfaltlanması çalışması ise devam ediyor.

Prestij kazandırılacak
Projenin ikinci etabı da Sanayi Karakolu Kavşağı ile Düden Kavşağı arasındaki alanda başladı. Bu bölümde, trafiği rahatlamak ve çevredeki binalara ulaşımı sağlamak amacıyla iki yönlü yol, cep otoparkı, refüj, iş merkezlerinin önüne kaldırım ve yeşillendirme çalışmaları yer alıyor. Çalışma çerçevesinde 6 bin 700 metre bordür taşı döşenecek. 'Gazi Bulvarı'nı Yeşillendirme Projesi'nin 3. etabı ise Antalya'ya prestij kazandıracak bir proje kapsamında Düden Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölgede sürecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum