Reklam
Reklam

Cezaevi önünde silahlı saldırı!

Cezaevi kapısında tahliye olan isim çapraz ateşe alındı. Kurşun yağmuruna tutuldu. Şahıs canını kurtarırken o sırada abisinin tahliyesini bekleyen bir çocuk kurşunların hedefi oldu

Cezaevi önünde silahlı saldırı!

Cezaevi kapısında tahliye olan isim çapraz ateşe alındı. Kurşun yağmuruna tutuldu. Şahıs canını kurtarırken o sırada abisinin tahliyesini bekleyen bir çocuk kurşunların hedefi oldu

Cezaevi önünde silahlı saldırı!
16 Temmuz 2018 - 17:12

4 kişiyi yaralamıştı
Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde silahlı saldırı olayı yaşandı. O sırada abisinin tahliye olması için bekleyen 15 yaşında bir çocuk kaza kurşunu kurbanı oldu, yaralandı. Olay, 12 Temmuz 2018 akşam saatlerinde yaşandı. Yunus Kalkancı, adliyede yaşanan bir olay sonrası Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki bir kafede 31 Ekim 2017 günü 4 kişiyi bacaklarından vurmuş, 23 gün sonra teslim olmuştu. Kalkancı 12 Temmuz 2018 Perşembe akşamı tahliye olacaktı. Aile ve avukatları cezaevi ile irtibata geçti.

Terör saldırısı zannedildi
İddiaya göre kendilerine Kalkancı’nın Burdur’a sevk edildiği ve akşam saatlerinde tahliye edileceği bilgisi ulaştı. Aile, gittikleri Burdur’da bu isimde bir tutuklu ve mahkûm olmadığını öğrenince Antalya’ya geri geldi. Cezaevi kapısında beklemeye başladı. Saat 21 sıralarında Yunus Kalkancı cezaevi kapısından çıktığı sırada kimliği belirlenemeyen iki kişi Kalkancı’yı çapraz ateşe alarak kurşun yağmuruna tuttu. Kalkancı yara almadı. Ancak o sırada abisinin tahliyesini bekleyen 15 yaşındaki I.A.T. göğsünden ve bacağından yaralandı. Kurşunların hedefi olan çocuk hemen yakındaki Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı. Şüpheli şahıslar olay yerinden hızla kaçtı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Hatta olay ilk önce terör saldırısı zannedildi. Olay yerine emniyetin birçok biriminden polis geldi. 30 kadar boş kovan toplandığı öğrenildi.

Bu ilk saldırı değil
Polis ile cezaevinin kolluğundan sorumlu jandarma konuyla ilgili soruşturma ve inceleme başlattı. Şahısların silahlı bir suç örgütünün üyeleri olabileceği öne sürülürken Kalkancı’nın daha önce de silahlı saldırıya uğradığı, evinin de bir kaç kez kurşunlandığı öğrenildi. Basına yansıdığı kadarıyla 1 Eylül 2012’de Antalya’nın Kemer ilçesinde yat turu organizatörlüğü yapan Kalkancı, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanmıştı. Akşam saatlerinde Kemer’in ünlü Ayışığı Parkı ile Türkiz Marina arasındaki sokakta, bir büfenin önünde oturan yat firması sahibi Yunus Kalkancı, yine 2 kişinin silahlı saldırısına uğramış, bacağına isabet eden 4 kurşunla yara almıştı.

Şükrü AĞIRMAN


YORUMLAR

  • 0 Yorum