Reklam
Reklam

CHP 96 yaşında

CHP’nin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü, Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler ve Kıraç konseriyle kutlandı

CHP 96 yaşında

CHP’nin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü, Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler ve Kıraç konseriyle kutlandı

CHP 96 yaşında
10 Eylül 2019 - 17:02

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü, Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutladı. Günümüze kadar görev yapmış tüm il başkanlarına plaket töreni, toplu üye katılım töreni ve ardından yerel sanatçı Ali Gezer ve Kıraç konseriyle program sona erdi. Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu'ndaki kutlamaya, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, İl Başkanı Ahmet Kumbul, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.
 
‘Büyük bir onur ve mutluluk’
‘Ülkemizi kurtaran ve kuran parti olarak 96’ncı kuruluş yıl dönümümüzü kutlamanın onurunu, mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz’ diyen CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Bugün burada, bir büyük onuru, bir büyük mutluluğu ve bir büyük kıvancı paylaşmak üzere bir aradayız. Partimizin 96’ncı yaş gününü kutluyoruz. Aslında partimizin ilk kurultayı kabul edilen Sivas Kongresi’nden yola çıktığımız düşünülürse 100’üncü yaşımız da diyebiliriz. Emperyalizme karşı ulusal başkaldırının öncüsü olan Kuvayi Milliye ve Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri’nin temeliyle kurulan partidir bizim partimiz. 4 Eylül 1919 tarihinde Sivas’ta temelleri atılan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının önderliğinde, halkın büyük mücadelesi ile Kurtuluş Savaşı'nı veren kadroların, 9 Eylül 1923'te kurduğu partidir Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.
 
Kumbul: İlelebet yaşatacağız
Emeği geçenlere teşekkür eden Kumbul, “Tarihi boyunca Cumhuriyetimizi, bağımsız, çağdaş, onurlu, saygın bir devlet haline getiren bütün kritik kararlarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin imzası vardır. Bizler, Cumhuriyet Halk Partililer; omuzlarımızdaki tarihi sorumluluğun farkındayız. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ dediği ve bizlere emanet ettiği eserlerini ilelebet yaşatacağız. Başta Kurucu Genel Başkanımız, değişmez önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş'un, kuruluşun, devrimlerin partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne emeği geçen, üyesinden genel başkanına herkesin önünde saygı ile eğiliyorum. Ömrümün en önemli ve onurlu görevi olan, ömür boyu şeref madalyası olarak taşıyacağım il başkanlığı görevim dönemimde, partimizin 96’ncı yıl dönümünde düzenlediğimiz bu etkinlikte birlikte olmaktan, büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyorum” dedi.
 
Program kapsamında partinin farklı birimlerinde görev yapan eski yöneticilere plaket verildi. Plaket töreninin ardından 96'ncı yıl anısına pasta kesildi.

Esra ALTUNKES

YORUMLAR

  • 0 Yorum