Reklam
Reklam
Reklam

CHP'de 'görevden alma' tartışması

CHP’de Kepez İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışmadıkları gerekçesiyle görevden alınmasına il başkanlığı önünde yaptıkları basın açıklaması ile tepki gösterildi. Partililer ‘Kayyıma hayır’ ve ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganları attı

CHP'de 'görevden alma' tartışması

CHP’de Kepez İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışmadıkları gerekçesiyle görevden alınmasına il başkanlığı önünde yaptıkları basın açıklaması ile tepki gösterildi. Partililer ‘Kayyıma hayır’ ve ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganları attı

CHP'de 'görevden alma' tartışması
11 Nisan 2021 - 17:38

Somut kanıt vurgusu
Her fırsatta iktidarın seçilmiş insanları görevden alması ve kayyum atamasını eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Örgütü görevden alma haberleriyle çalkalanıyor. CHP Antalya Gençlik Kolları Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantının ardından Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın Kaymak ve yönetim kurulu üyelerini işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışmadıkları gerekçesiyle görevden aldı. Alınan bu karar üzerine Kepez İlçe Gençlik Kolları yönetimi ve çok sayıda partili sosyal medya üzerinden duruma tepki gösterdi. Önceki gün ise CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın Kaymak ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili il başkanlığı önünde basın açıklaması yaparak kararı protesto etti. Kaymak, “Somut bir kanıt olmadan parti hukuku, bizi görevden almak için kullanılmıştır” dedi.
 
‘İnsanı değerlerle uyuşmaz’
1 Mart 2020'de CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Kongresi'nde örgütün büyük desteği ve iradesiyle göreve geldiklerini belirten seçilmiş CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın Kaymak, “Söz verdiğimiz projeleri, pandemi koşulları dolayısıyla, kısıtlı imkânlara rağmen adım adım gerçekleştirmeye devam ettik. Bizler çalışmalarımızı sürdürürken parti içi çekişmelere ve hizipleşmelere hiçbir şekilde girmedik. İl Gençlik Kolları Başkanlığının, Kepez gündemiyle toplandığını ve bu toplantı sonunda da görevden alındığımızı öğrendik. Kepez Gençlik Kolları olarak gündem olacaksak eğer emeğimizle ve şu ana kadar mücadeleye koyduğumuz katkılarla gündem olmalıydık. Uyum ya da uyumsuzluk gibi bir gerekçe parti değerleri ve hukukuyla da insani değerlerle de uyuşmaz” dedi.
 
‘Demokrasi dışı anlayış’
Kendilerinin İl Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan icazet alarak ya da onların atamasıyla göreve gelmediklerinin altını çizen Kaymak, “Biz de en az il gençlik kolları yönetimi kadar anamızın ak sütüyle, destek alarak seçilerek bu kurula geldik. Ülkedeki antidemokratik, ben bilirim ve ben istediğimi yaparım anlayışının partimiz içinde var olduğunu görmek hepimizi üzer. Partili arkadaşlarımız bizi beğenmemiş, onlarla uyumlu olmadığımıza kanaat getirmiş, belki görüntümüzü de beğenmemişler ve kendileri gibi seçilmiş bağımsız bir organın tüm üyelerini görevden almışlar. Biz böylesi demokrasi dışı bir anlayışı içselleştirmiş arkadaşlarla mı ülkede demokrasiyi inşa edeceğiz? Adalete ve hukuka, adaleti ve hukuku tanımayan insanlarla mı ulaşacağız” ifadelerini kullandı. 
 
‘Gençlerin emeklerine saygısızlıktır’
CHP İl Gençlik Kolları Yönetimi’ne seslenen Kaymak, “Bizi görevden alanlara sormak isteriz. Hangi çalışmayı yaparken bizimle uyum sorunu yaşadınız? Üniversite gençliği kayyumlara ve baskılara karşı direnirken mi, yoksa Antalya’nın tüm mahallelerindeki gençlikle birlikte olduğunuz için mi ya da Antalya’nın gençlik siyasetine dair yaptığınız üretimlerinizde mi? Lütfen söyleyin, nerede, hangi çalışmanızda bizimle uyumsuzluk yaşadınız. Bize göndermiş olduğunuz karar sadece Kepez Gençlik Kollarının görevden alınması değildir. Elimdeki kâğıt Kepez'in gençlerinin oylarına, iradelerine, emeklerine, mücadelelerine saygısızlıktır; ipotek koymaktır. Kabul etmiyoruz. Partimizin iktidar olması için gece gündüz çalışan bunca gencin emeklerini yok saymanıza izin vermeyeceğiz. On kere görevden alsanız on kere sandık kursanız Kepez Gençliği size cevabını verecektir” şeklinde konuştu.
Ramazan BOZCA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum