Reklam
Reklam

CHP Kepez’den ittifak çağrısı

CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, yerel seçimler için ittifak çağrısı yaparak, “İYİ Parti, SP, AK Parti küskünleri, Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten yana olan herkesle ittifak yaparız. İttifakta buluşabiliriz” dedi

CHP Kepez’den ittifak çağrısı

CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, yerel seçimler için ittifak çağrısı yaparak, “İYİ Parti, SP, AK Parti küskünleri, Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten yana olan herkesle ittifak yaparız. İttifakta buluşabiliriz” dedi

CHP Kepez’den ittifak çağrısı
08 Ekim 2018 - 16:44

CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, belediye başkan adaylığı sürecinin başladığını duyurarak İlçe Başkanı olarak yerel seçimlerde ittifak çağrısı yaptı. CHP’nin içinde iktidara gelememesinden ve kazanamamasından dolayı bir kırılganlık olduğunu aktaran Yıldız, “Esnafla, ev hanımıyla, gençlerle konuşunca daha çok oy alınabileceğini çok iyi biliyorum. İnsanlara gitmek lazım. Geçmiş dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Neden kazanamadık, nerede hata yapmışız bunları konuşuyoruz” dedi. İttifak yapabilecekleri partileri açıklayan Yıldız, “İYİ Parti, SP, AK Parti küskünleri, Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten yana olan herkesle ittifak yaparız. Kepez’i ortak yönetme çağrısı yapıyoruz. İttifakta buluşabiliriz. Her arkadaşımızdan destek istiyoruz” dedi.

19 Ekim’e kadar başvuru
1-19 Ekim tarihleri arası belediye başkan ve meclis üyesi aday başvurularını alacaklarını ifade eden Servet Yıldız, “Örgütlerdeki görev almış arkadaşlar adaylık için 1 Ekim itibariyle istifa etmek zorunda. 1 Ekim-19 Ekim arasında belediye başkanı ve meclis üyelerinin başvurularını alacağız. Kepez i almakla ilgili projelerimiz var. Kepez ilçesindeki yaşayan tüm vatandaşımızın oyuna talibiz. Siyasette bizim karşımızda, yanımızda olmuş herkesin oylarına talibiz. CHP’nin bu dönemki adayı partinin bütün kademelerinde görev yapmış,  CHP kimliğinden şüphesi olmayan, CHP’nin bayrağını en üst tepeye taşıyacak arkadaşımızla yola devam etmek istiyoruz. Adaylıkla ilgili kamuoyu araştırması yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili açıklamalarda bulunacağız. Ekim ayının 19’undan sonra önümüzü göreceğiz, adaylıkla ilgili konuşacağız ”dedi.

Adaylık ücretleri
Adaylık başvurusu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yıldız, “İl ve ilçe adayları 7 bin 500, büyükşehir adayı 10 bin lira ödeyecek. Aday adaylarının belirlenen başvuru ücretlerine göre ise büyükşehir belediye başkan aday adayları için 10 bin, nüfusu 100 bin ve üzeri il ve ilçe belediye başkanlığı için 7 bin 500, nüfusu 50-100 bin olan il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için 5 bin, nüfusu 15-50 bin arasında olan il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için 3 bin, nüfusu 15 binin altında olan il, ilçe ve beldeler içinse bin 500 lira olacak. Belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurularının ücreti ise 3 bin 500 ila 250 lira arasında değişecek. Adaylar banka dekontlarını genel merkeze yatırıp başvuru yapacaklar. İl örgütümüzle birlikte oturup kim bir fazla oy getirirse adayımız o kişi olacak. Bunu ile ve genel merkeze ileteceğiz bizim adayımız budur diyeceğiz” diye konuştu.

‘Ön seçime karşıyız’
Ön seçime karşı olduklarını aktaran Yıldız, “Ön seçimde insanlar darılıyor, kırılıyor birbirine. Seçimlerin erkene alınma durumu da var. Erken seçim olabilir diye düşünüyoruz. Adayları birbiriyle çarpıştırmadan, yarıştırmadan tek bir adayla yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi. Genel seçimlerle yerel seçimlerin birbirinden farklı olduğunu aktaran Yıldız, “Genel seçimlerde çalışmak seçimlere hazırlanmakla, yerel seçimlerde seçimlere çalışmak arasında dağlar kadar fark var. 41 tane belediye meclis üyesi yazacağız. Her parti öyle yazacak. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız kendi mahallelerinde toplantılar yaparak çalışmalarını sürdürecek. Sahada çalışmalarımız devam ediyor. Kepezli hemşehrilerimize gelin Kepez’i beraber yönetelim diyoruz” şeklinde konuştu. Belediye başkan adayının seçimlerde kazanmak için partinin tüm oyunu almak zorunda olduğunu vurgulayan Yıldız, “Oylarımızı toparlayarak bu seçimizi almak istiyoruz. Kepez’de her arkadaşımıza bizim partimizde yer var. Partimize bu gün kaydolmuş bir arkadaşımızla, partimize 5 yıl önce kaydolmuş bir arkadaşımızın arasında hiçbir fark yoktur. O arkadaşlarımız da benim kadar yetkili ve etkilidir partimize destek istiyoruz” şeklinde konuşmasını tamamladı.
Esra ALTUNKES

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum