Reklam
Reklam

Çocuklar İçin Mavi Kurdele

Antalyalı bloggerlardan kampanyaya tam destek

Çocuklar İçin Mavi Kurdele

Antalyalı bloggerlardan kampanyaya tam destek

Çocuklar İçin Mavi Kurdele
18 Temmuz 2019 - 15:41

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı ‘Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak’ kampanyasına Antalyalı blog yazarları da katıldı

Antalya’da yaklaşık iki yıl önce işletmeye açılmasına rağmen özellikle sosyal projelere verdiği destekle adını kısa sürede duyuran Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi’nde bulunan Elodi Kafe, şimdi de çocuk istismarı mücadelesine destek oldu. Çocuk İstismarı Farkındalık ve Mücadele Haftası münasebetiyle Antalyalı blog yazarları ve anneler önceki gün Elodi Kafe Çocuk Kulübü’nün ev sahipliğinde bir araya geldi. Anlamlı buluşmaya; Antalya Bloggers Grubu kurucusu Sevgi Dağ, Psikolojik Danışman Yeşim Yavuz ve çok sayıda anne katıldı.

Çocuklar en değerlimiz

Toplantıda çocuk tacizi ile mücadelenin önemine işaret eden Antalya Bloggers Grubu kurucusu Sevgi Dağ, “Çocuk tacizi, üzerinde durulması gereken son derece önemli meselelerden biri. Bizler de Antalya blog yazarları olarak bu konuya el atmak, annelerimizle birlikte bilinçlendirme çalışmalarına katkı koymak istedik. Çünkü çocuklarımız en değerlilerimiz” dedi.

Mücadelenin simgesi

Katılımcılara çocuk tacizi ve buna karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirme yapan Psikolojik Danışman Yeşim Yavuz ise, “Maalesef çocuk tacizleri insanlık var olduğundan bu yana hep olageldi” diyerek şunları söyledi: “Özellikle annelere düşen görev, bu konuda çok daha bilinçli ve koruyucu olmaktır. Bu sebeple bir araya geldik. Önce annelerimizi, sonra tüm toplumu bilinçlendirme anlamında çalışmalarımız devam edecek.” Toplantıda daha sonra, tüm katılımcılara çocuk istismarı ile mücadelenin simgesi olan ‘mavi kurdele’ takıldı.

Özcan VARLI

YORUMLAR

  • 0 Yorum