Reklam
Reklam

Çözüm için ölüm orucu

Topçu, ruhsatsız oldukları gerekçesiyle işyerleri mühürlenen ve yıkılan oto yıkamacıların sorunlarının giderilmemesi halinde ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı .

Çözüm için ölüm orucu

Topçu, ruhsatsız oldukları gerekçesiyle işyerleri mühürlenen ve yıkılan oto yıkamacıların sorunlarının giderilmemesi halinde ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı .

Çözüm için ölüm orucu
14 Aralık 2010 - 13:47

Antalya Otoparkçılar ve Oto Yıkamacılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Topçu, ruhsatsız oldukları gerekçesiyle işyerleri mühürlenen ve yıkılan oto yıkamacıların sorunlarının giderilmemesi halinde ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı .

Sosyal patlama yaşanır
Oto yıkamacılar ve otoparkçıların yüzde 60'ının sabıkalı olduğunu belirten Topçu, bu esnafın fazla sıkıştırılması durumunda sosyal patlamanın yaşanabileceğini kaydetti. Antalya'da 280'e yakın otoparkçı ve yıkamacı olduğunu hatırlatan Topçu, diğer yerel belediyelerle esnafın hiçbir sıkıntı yaşamadığını söyledi.

Esnaftan ne farkımız var?
Otoparkçılar ve oto yıkamacılar, Antalya Otoparkçılar ve Oto Yıkamacılar Sosyal Yardımlaşma Derneği çatısı altında birleşti. Dernek Başkanı Hakan Topçu, tanıtım toplantısı düzenleyerek yaşadıkların sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu. Topçu, şehirde yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşması için el birliği yapacaklarına dikkat çekerek, 'Antalya'da hizmet veren otoparkçı ve oto yıkamacıların sadece Muratpaşa Belediyesi ile sıkıntılı olduğunu bildirdi. Topçu, 'Tüm esnaf arkadaşlarım işe başladıkları günden beri mağdur olmuşlardır. Bizi değişik bir insan şekli olarak görüyorlar. Bize normal esnaf gibi bakmıyorlar. Vergimizi veriyoruz. Normal esnaftan ne farkımız var' diye sordu. Topçu, diğer belediyelerle esnafın hiçbir sıkıntı yaşamadığını, Muratpaşa Belediyesi ile büyük sorunlar yaşadığını açıkladı. Topçu, Muratpaşa Belediyesi ile yaşadığımız sıkıntılar giderilemezse, iş yerlerimiz kapatılır ve yıkılmaya devam ederse evlerimize çoluk çocuklarımıza yemek götüremeyiz. Sorun giderilmezse Muratpaşa Belediyesi önünde açlık grevine ve ölüm orucuna başvuracağız' dedi.

Esra ALTUNKES

YORUMLAR

  • 0 Yorum