Reklam
Reklam

‘Daha dinamik bir ekip istiyoruz’

Partisinin il kongresi süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı ve adayı Ahmet Kumbul, “Mevcut arkadaşlarımızın ve dışarıdan yeni arkadaşlarımızın dahil olduğu, daha genç, daha çok zaman ayıran, daha dinamik bir ekip oluşturmak istiyoruz” dedi

‘Daha dinamik bir ekip istiyoruz’

Partisinin il kongresi süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı ve adayı Ahmet Kumbul, “Mevcut arkadaşlarımızın ve dışarıdan yeni arkadaşlarımızın dahil olduğu, daha genç, daha çok zaman ayıran, daha dinamik bir ekip oluşturmak istiyoruz” dedi

‘Daha dinamik bir ekip istiyoruz’
20 Ocak 2020 - 17:33

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, delege seçimlerini tamamladıktan sonra 19 ilçedeki kongrelerini gerçekleştirdiklerini hatırlattı, adaylık süreci ile ilgili konuştu. Kumbul, 3 yıl Muratpaşa ilçe başkanlığının ardından 2 yıl il başkanlığı yaptığını ifade ederek, “Antalya adına hem ilçe başkanlığım hem de il başkanlığım döneminde, özellikle yerel seçimlerde alınan sonuçlardan sonra ilçe başkanlarımızın, yönetici arkadaşlarımızın ve partililerimizin talebiyle önümüzdeki dönem il başkanlığına tekrardan adayım. Tekrar bize görev verirlerse hedefimiz CHP’yi Antalya’da birinci parti yapmak ve ilk genel seçimde CHP iktidarına Antalya’dan mümkün olduğunca fazla oy ve milletvekili göndermek. Bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi.
 
‘Başarılı başkanlarla devam’
Delege seçimlerini tamamladıktan sonra 19 ilçedeki kongreleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Kumbul, “İlçelerimizde tek aday, 3-4 aday yarışan arkadaşlarımız oldu. Hiçbir sorun yaşamadan, demokratik bir ortamda sandıkları koyduk ve ilçe başkanlarımız seçildi. Hepsi zaten sahada çalıştığımız arkadaşlar. Delegelerimizin takdiriyle ilçe başkanlarımız belli oldu. Yeni seçilen ilçe başkanlarımıza ve yönetici arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Önümüzde il kongresi sürecimiz var. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşık 2 ay önce görüştüm. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ‘Başarılı olan illerde mevcut il başkanlarımızın devam etmesini istiyoruz. Çalışmalarınızdan memnunuz’ dedi. Genel Başkan Yardımcımızla da aynı şekilde konuştuk. ‘Hem kurultay, hem sonraki seçimler sürecinde hem de sürekli istişarelerimizde uyumlu çalıştık, tekrar olmanızı arzu ediyoruz’ dediler. 19 ilçemizde kongreler daha yeni tamamlandı. Birçok arkadaşımız Ankara’ya gidip geliyor”  bilgisini paylaştı.
 
‘Değişiklik yapacağız’
‘Önümüzdeki dönemde bütün arkadaşlarımızla devam etmemiz mümkün değil’ diyen Kumbul,  “Yola çıktığımız 30 il yöneticisinden bazıları meclis üyesi oldu. Yedekten gelen arkadaşlarımızla çalışmaya devam ettik ve başarılı bir süreç geçirdik. Önümüzdeki dönemde bütün arkadaşlarımızla devam etmemiz mümkün değil. İlçelerden yeni katılmak isteyen, kendisi yönetimde olmak istemeyenler var. Birkaç arkadaşımız bizimle birlikte hareket etmiyor. Bazı arkadaşlarımız yeterli zamanı ayıramıyor. Ondan dolayı bazı değişiklikler olacak ama kadronun tamamını değiştirmeyeceğiz. Mevcut arkadaşlarımızın ve dışarıdan yeni arkadaşlarımızın dahil olduğu, daha genç, daha çok zaman ayıran, daha dinamik, 19 ilçeye rahatlıkla gidebilen, verdiğimiz görevleri yerine getiren bir ekip oluşturmak istiyoruz” dedi. Kumbul, Antalya il başkanlığı için doğal delegelerle beraber 645 delegenin oy kullanacağını hatırlatarak, 600 delegenin seçildiğini, 45 tane de doğal delege olduğunu, il kongresinin Genel Merkez tarihi belirledikten sonra Şubat ayı içerisinde gerçekleştirileceği bilgisini verdi.
Esra ALTUNKES
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum