Reklam
Reklam

DAHA İYİYİZ

Taraftarın yüreğine su serpen Bülent Korkmaz:

DAHA İYİYİZ

Taraftarın yüreğine su serpen Bülent Korkmaz:

19 Eylül 2019 - 18:01 - Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 18:46

Antalyaspor’un deneyimli çalıştırıcısı, “Oyundan ve oyuncuların bireysel performansından memnunum. Geçen seneden daha iyiyiz” dedi
 
‘Daha iyi oynuyoruz’
Geçtiğimiz hafta evinde İstikbal Mobilya Kayserispor ile karşılaşan ve sahada bir puanla ayrılan Antalyaspor'da hafta sonu deplasmanda oynanacak olan Kasımpaşa maçının hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Haftalık basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Geçen seneyle bu seneyi kıyasladığımız zaman daha iyi oynuyoruz. Akan oyunda daha etkili oluyoruz” dedi.
 
‘Oyundan memnunum’
Geride kalan 4 hafta sonunda duran toplar hariç akıcı oyunda 2 tane gol pozisyonu verdiklerini ve o pozisyonların gol ile sonuçlandığına dikkat çeken Korkmaz, “Baskı da yemiyoruz, gol pozisyonu da vermiyoruz, pozisyon hatası da yapmıyoruz. Bireysel hatalardan gol yiyoruz, buda normal. Oyunu böyle devam ettirdiğimiz sürece sorun yok. Ben oyundan ve oyuncuların bireysel performansından memnunum” ifadelerini kulandı.
 
‘Amilton iyileşti’
Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçıyla ilgili konuşan Korkmaz, geçen haftalarda sahaya yansıttıkları oyunu oynayamaya devam etmek zorunda olduklarını dile getirdi. Korkmaz, “Oyunun bir istikrarının olması lazım. İstikrar olduğu sürece sonuçların geleceğine inanıyorum. İyi bir takımız, yaşadığımız şanssızlıklar oluyor. Oyuncu sakatlıkları oluyor. Doğukan sakat. Amilton takımla çalışmaya başladı. Takım olarak iyiyiz” dedi.
 
‘Yine mağdur oluyoruz’
VAR’ın çokça tartışıldığını söyleyen Korkmaz, “Açık söylemek gerekirse geçen sene de mağdur olan bizdik. 4-5 maçta aleyhimize kararlar alındı. Kayserispor maçında da aynı şeyler oldu. Ben üstüne basarak söylüyorum. Biz teknik direktörler, futbolcular, maçı yöneten hakem de hata yapabilir. Ama VAR sistemindeki hakem hata yapamaz. Hata yaparsa o zaman futbol değil, futbol dışı konuşulacak” şeklinde konuştu.
 
‘Aatif daha iyi olacak’
Korkmaz şöyle konuştu: “Özellikle penaltı kararlarını VAR hakemleri verecek ya da buna çözüm bulacaklar. Oyuncular da saha içinde tedirgin oynamaya başladılar.” Son olarak transfere değinen Korkmaz, “Takıma yeni katılan oyunculardan memnunum. Transferde çok titiz olduk. Gustavo Blanco’yu çok istedim. Aatif Chahechaouhe’den de çok memnunum. Çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Hücum aksiyonlarımız daha fazla oldu.”
Özcan VARLI

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum