Reklam
Reklam

Değirmenci, TEMAD’ın faaliyetlerini anlattı

TEMAD İl Başkanı Mustafa Değirmenci, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetlerini anlatarak, “Herkese eşit yakınlıkta, kişiler ve kurumlarla barışık, demokratik ve katılımcı bir anlayışla, ortak akıl ile hareket ederek, tecrübe ve dinamizmi birleştirerek hizmet ediyoruz” dedi

Değirmenci, TEMAD’ın faaliyetlerini anlattı

TEMAD İl Başkanı Mustafa Değirmenci, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetlerini anlatarak, “Herkese eşit yakınlıkta, kişiler ve kurumlarla barışık, demokratik ve katılımcı bir anlayışla, ortak akıl ile hareket ederek, tecrübe ve dinamizmi birleştirerek hizmet ediyoruz” dedi

Değirmenci, TEMAD’ın faaliyetlerini anlattı
10 Kasım 2019 - 21:00

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya İl Başkanı Mustafa Değirmenci, kültürel sorumluluk kapsamındaki yaptıkları faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Değirmenci, en büyük misyonlarının Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâpları ile çizdiği yoldan yürümek olduğunu vurgulayarak, “Örf ve adetlerimizle, insan haklarına saygılı olma, camiamızın öncelikle mali ve özlük hakları hususunda kazanımlar için çaba sarf edilmesi, sosyal yaşantısı için gerekli düzenlemelerin tesisi için öncelikle yerelden başlayarak, ulusal zenginliklere dönüştürülmesi çalışmalarını etkin ve verimli şekilde yürütmektir.
Herkese eşit yakınlıkta, kişiler ve kurumlarla barışık, demokratik ve katılımcı bir anlayışla, ortak akıl ile hareket ederek, tecrübe ve dinamizmi birleştirerek hizmet ediyoruz. Yasal temsilcimiz olan derneğimizin; Ülke geneline yayılmış 99 şubesinin örgüt yapısı ile üyesi olmaktan gurur duyulan, gönüllülük esası ile beklentisiz bir anlayışın sembolü olarak temsil etmekten onurlandığımız, üyeler arasında bütünleştirici, güçlü bir yapısı ile örnek alınan, ortak akıl ile demokratik çözümü esas alan sivil toplum örgüt yapısını oluşturmaktadır. Bu maksatla; hukuki ve mali kaynaklarının oluşturulması ve kullanılma konusunda da istihdam sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesinin öncüsü olmaktır. Kurulduğu günden bu güne hızla büyüyen derneğin yurt genelinde 99 şubesi kayıtlı 65 bin üyesi toplamda ise 127 bin emekli meslek grubunun tek yasal temsilcisidir. Antalya il başkanlığı ise, kuruluş tarihi 1991 olup, kayıtlı üye sayısı merkezde 2 bin 500 Alanya ve Manavgat Şubesi ile birlikte toplamda 3 bir civarındadır. Antalya’da yaşayan üye olup olmayan meslektaşlarımızın toplamı ise 9 bin civarındadır” dedi.  
 
Sosyal ve kültürel içerikli projeler
Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Değirmenci, “Derneğimiz soysal ve kültürel etkinliklerle bir araya gelerek meslektaşlarımızın bir araya gelmelerini sağlamaktır. Sosyal kapsamda toplantı ve yemeklerimiz mevcuttur.  Yurt içi ve yurt dışı günü birlik veya uzun sureli yaptığımız geçi turlarımız var. Şifa amaçlı kaplıca organizasyonları sağlık turlarımız oluyor. Meslektaşlarımızın sorunlarına yönelik çözüm önerileri getirmek bizim görevimizdir. Bunun gayretindeyiz. Kamu yararına çalışan benzer derneklerle birlikte çalışıyoruz. Sosyal ve kültürel içerikli olan projeleri geliştirmek en önemlisi de toplumsal paydayı bir arada ön planda tutan çalışmalar içerisinde yer alıyoruz. Örnek vermek gerekirse ihtiyaç sahiplerine engelli arabası takdim ediyoruz.  Meslektaşlarımızın içerisinde ihtiyacı olanları öncelik sırasına alıyoruz.  Kurum ve kuruluşlarla çalışarak çeşitli yardımlarımızı yerine getiriyoruz.  Burs imkanı sağlıyoruz. Geçmişten bu güne tüm şehitlerimizi yâd etmek onların hatıralarını yaşatmak için özellikle 18 Mart Şehitleri anma günü ve 10 Kasım’da geleneksel olarak Mevlid-i Şerif okutarak imkanlarımız dahilinde ikram malzemesi dağıtıyor, insanları mutlu ediyoruz. Emekli astsubaylardan oluşan mehteran takımımız var. TSM korumuzu kurduk. Sanat, edebiyat alanında çalışmalarımız var. Tiyatro sahnesi sergiledik geçtiğimiz dönemde. Hareketli bir dönem yaşıyoruz.  Çok değerli yönetim kurulu ve kadın kolları ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Ciddi mesafeler kaydettik. Seçimlerde verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Üye sayımızı arttırdık. TEMAD evi altında güzel bir yerimiz var. Derneğimizde bütün faaliyetlerimizi kendi yerimizde yapabilecek kapasiteye sahibiz.  Türkiye’nin içinde yaşadığımız çok önemli değerli bireylerin selametli günler geçirmesi açısından güvenli ve ekonomik ortamda bir ülkenin oluşması ve ülkemizin daha iyi yerlere gelmesini can-ı gönülden istiyoruz. Meslektaşlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyoruz”  diyerek konuşmasını tamamladı.
Esra ALTUNKES
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum