Reklam
Reklam

Demre'de fener alayı

Antalya'nın Demre ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi

Demre'de fener alayı

Antalya'nın Demre ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi

Demre'de fener alayı
20 Mayıs 2019 - 10:20

Antalya'nın Demre ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi.

Demre Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nün öncülüğünde, Demre Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen fener alayının koordinesini Demre Anadolu Lisesi yaptı. Fener alayı Cumhuriyet Meydanı'nda başladı. Fener alayı ve yürüyüşe Belediye Başkanı Okan Kocakaya, İlçe Emniyet Müdürü Kürşat Duman, Jandarma Komutanı Teğmen Emre Tırpancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mesut Dikili, AK Parti İlçe Başkanı Ünal Arıkan, CHP İlçe Başkanı Mustafa Caner, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Önde Demre Anadolu Lisesi bandosu, dev bir Türk bayrağı ve dev bir Atatürk posteriyle ellerinde bayraklar ve meşalelerle yürüyüşe geçen alay, Ertuğrul Günay Caddesi, Yunus Emre İlkokulu kavşağı, Eynihal Caddesi'ni geçerek Noel Baba Meydanı'nda buluştu. Yürüyüş boyunca 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sloganları atıldı, marşlar söylendi. Kalabalık marşlar eşliğinde Noel Baba Meydanı'na geldi. Burada saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra marşlar çaldı.

Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Bugün Türk ulusu için istiladan kurtuluşa giden yolun başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı özgürlük ateşinin elden ele, dilden dile, gönülden gönüle Anadolu'da yayılmaya başladığı günün yıl dönümü. Bugün ne mutlu bize böyle bir günün 100. yılını kutluyoruz. Ulus olarak bize düşen görev, Atatürk'ün bir sözünde yatıyor. 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' diyerek bize görevimizi gösterdi. Bize düşen görev, O'nun izinden yürüyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak ve yüceltmektir. Bu ulusun her bireyi olarak bu yolda yürümeye, üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum