Reklam
Reklam
Reklam

DEVA'DA İSTİFA DEPREMİ

Partinin ağır topları İl Başkanına karşı bayrak açtı

DEVA'DA İSTİFA DEPREMİ

Partinin ağır topları İl Başkanına karşı bayrak açtı

DEVA'DA İSTİFA DEPREMİ
08 Nisan 2021 - 21:00

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Antalya İl Teşkilatında büyük kavga. Kurucu üyelerin başını çektiği 28 kişilik bir grup, İl Başkanı Süleyman Akıncı’nın yönetimini beğenmeyerek genel merkeze istifasını sundu
 
Araştırma yapılıyor
Genel başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Antalya İl Teşkilatı’nda kılıçlar çekildi. Kurucu heyette bulunan İl Sekreteri Ebru Özdemir, İnsan Kaynakları Parti İçi Eğitim Başkanı Özlem Arlıer, Teşkilat Başkanı Selda Öner ve Kurumsal İletişim Tanıtım Başkanı Emre Karaşin, Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı’nın yönetimini beğenmeyerek kendisine karşı bayrak açtı. 4 kurucu üyeye daha sonra 24 kişilik yönetim kurulu üyesi de destek verdi. İstifalarını genel merkeze ileten il yönetiminin ağır topları, İl Başkanı Süleyman Akıncı’nın görevden alınmasını istedi. Genel merkezin henüz istifaları kabul etmediği öğrenilirken, sorunun daha da büyümemesi için Antalya’daki ilçe kongrelerini iptal etti. Genel merkezin gelen şikayet ve istifa dilekçeleri nedeniyle araştırma yaptığı ve yakın bir zamanda istifalarla ilgili karar vereceği gelen bilgiler arasında.
 
Akıncı da boş durmadı
Yaşanan bu gelişme üzerine DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı da boş durmadı. İlçe başkanlarıyla görüşen Akıncı, kendilerinden destek istedi. Muratpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Kemal Dal, Serik İlçe Başkanı Uğur Özkan, Döşemealtı İlçe Başkanı Soner Tosun, Alanya İlçe Başkanı Ahmet Çakan, Kepez İlçe Başkanı Mehmet Siyahkoç, Manavgat İlçe Başkanı Havva Dursunoğlu, Akseki İlçe Başkanı Mehmet Ali Şener, Demre İlçe Başkanı Murat Özek, Elmalı İlçe Başkanı Onur Taş, Gündoğmuş İlçe Başkanı Mehmet Özkan, Aksu İlçe Başkanı Duran Celbiş, Kemer İlçe Başkanı Cengiz Cantürk, Başkan Akıncı’ya destek vermekle kalmadı, “Biz aşağıda isimleri geçen ilçe başkanları olarak il başkanımız sayın Süleyman Akıncı’nın madden ve manen yanında olmayı sayın genel başkanımız Ali Babacan’ın bahsettiği ‘İlkeler ve Değerler’ ile uyumlu olduğunu düşünüyor ve desteğimizi açık şekilde beyan ediyoruz” diyerek bir bildiri yayımladı. Genel Merkezin yaşanan bu çalkantılı dönemde nasıl bir karar alacağı merak konusu oldu.
 
(Süleyman Akıncı)

Kimler istifasını sundu?
Kurucu heyette bulunan İl Sekreteri Ebru Özdemir, İnsan Kaynakları Parti İçi Eğitim Başkanı Özlem Arlıer, Teşkilat Başkanı Selda Öner, Kurumsal İletişim Tanıtım Başkanı Emre Karaşin, Sektörel Politikalar Başkanı Metin Nalbantoğlu, Bilgi İşlem Başkanı Eyüp Çiftçi, Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Murat Barçın, Kültür ve Sanat Başkanı Sibel Burgucu, Sosyal Politikalar Başkanı Nuray Özkul, Doğa Hakları Başkanı Halil Duru, Sağlık Politikalar Başkanı Ahmet Ersin Bilgin, Gençlik Politikaları Başkanı Erdem Ateş, İlk yönetim kurulu üyeleri, Ece Demirel, Sinan Tekin, Kıvanç Çetinkaya, Latif Altuntaş, Mecit Müdürhanoğlu, Cansu Doğan, Fadile Aytop, Zerrin İsmailoğlu, Kifayet Askeroğlu, Emre Dur, Ebubekir Biskevelci, İl yönetim kurulu yedek üyesi Artun Kerim Erden, Orhan Yıldırım, Cumhur Kasapoğlu ve Durmuş Aslan.


Şifa ÇİÇEK

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum