Reklam
Reklam

Doğan, BBP Genel Başkan adayı oldu

Büyük Birlik Partisi’nin 11. Olağan Kurultayı 18 Ekim’de Ankara’da yapılacak. Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan BBP Antalya İl eski Başkanı Ramazan Doğan, kazandığı takdirde hedeflerini anlattı

Doğan, BBP Genel Başkan adayı oldu

Büyük Birlik Partisi’nin 11. Olağan Kurultayı 18 Ekim’de Ankara’da yapılacak. Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan BBP Antalya İl eski Başkanı Ramazan Doğan, kazandığı takdirde hedeflerini anlattı

Doğan, BBP Genel Başkan adayı oldu
12 Ekim 2020 - 19:43

Yaklaşan Büyük Birlik Partisi (BBP) kongresinde Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Ramazan Doğan, “Öncelikle Can Azerbaycan’ımızın kutlu ilerleyişini tebrik ediyor, can-ı gönülden destekliyorum. Bize bu aziz vatanı emanet eden şehitlerimizi ve şehit liderimiz Muhsin Başkanımızı rahmet ve özlemle yâd ediyorum” dedi.  2016 referandumu ile Türkiye’de ve siyasette değişiklikler yapıldığının altını çizen BBP Genel Başkan adayı Ramazan Doğan, “Ülke çağ atlayacak, daha iyi olacak denildi gelinen nokta ortada. Bu referandumla birlikte siyasi partilerin kendi kimliklerini koruyarak bir başka parti ile ittifakının yolu açıldı. Bizim de bir partinin listesinden adaylarımız seçim süreci yaşandı. Bizden de bir vekil seçildi. Bizler bu ittifak sürecinin yanlış yönetildiğini ifade ettik. Bu hesabın parti iç kurullar verilmesi gerektiğini ifade ettik. Ama bu hezimetten ders alması gerekenler adeta zafer elde etmiş gibi davranıp tabanın sesine kulaklarını tıkadılar. Partimizi bir başka partinin yan kuruluşu gibi davranmaya mecbur kalınmış gibi hareket etmeye başladılar. Bu hareketler bize yakışmayan bir harekettir, kabul etmemiz mümkün değildir. Bizim siyasi duruşumuz hep doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen bir duruştur. Bunları yitirdiğimiz zaman kendi benliğimizi yitirmiş oluruz” diye konuştu.  
 
‘Gölgede duranın gölgesi olmaz’
Parti içerisinde mücadele verdiklerini ancak bazı yöneticilerin BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisinde olmadığını gözlemlediklerini vurgulayan Doğan, “Mücadelemizi verdik ve gördük ki biz parti yöneticileri ile aynı yolda değiliz. Ve yöneticilerin Muhsin başkanın çizgisinde olmadığını da gördük.  Dedik ki ‘Biz bu yolda yanlışlıklarla yürüyemeyiz.’ Yollarımızı ayırma kararı alarak 21 Kasım 2018 tarihinde Antalya İl Başkanlığı görevini bıraktık. Bir partinin amacı vardır. Bu amaç da iktidar olup ülkesine ve milletine en güzel şekilde fikirleriyle birlikte hizmet etmektir. Bir başka partinin gölgesinde seçimden seçime girmek değildir. ‘Gölgede duranın gölgesi olmaz’, gölge olmak istiyorsan çınar olmak gerek çınar olacaksın ki gölgene sığınsınlar. Biz diyoruz ki, artık ‘Su göründü, teyemmüm bozuldu.’ Bütün ayak oyunlarına, bütün şeytanlıklara Bismillah diyor ve diriliş harekâtını başlatıyoruz. Ülkücüler kimsenin günahına ortak edilmemeli, kimseye stepne olmamalıdır. Çünkü ülkücülük bu necip milletin genetik şifresidir. Kendi içerisinden yetişmiş halkın derdi ile hemhal olmuş, hiçbir yerden icazet almayan yöneticiler olmalıdır. İşte bu yöneticiler ancak Turan illerinin birlik ve beraberliğini sağlayacaktır. Ülkemizin milli kalkınma hamlesini başlatacaktır. Bütün ülkücüleri göreve davet ediyor ve 18.10.2020’de yapılacak olan toyumuzda olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ramazan Doğan kimdir
1980 yılında Sivas’ın Gürün ilçesinde doğan Ramazan Doğan, ilköğrenimini Gürün'de
orta öğrenimini Divriği yatılı bölge okulunda, liseyi, Sivas Teknik Lisesinde okudu. 1999 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini kazandı ve 2003 yılında teknik öğretmen unvanı ile mezun oldu. O yıllarda 28 Şubat kararlarının uygulanmasıyla teknik öğretmen atamaları yapılmadığından devlet kadrosuna geçemedi. 2004 yılında birleştirilmiş sınıfta vekil öğretmenlik yaptı. Kars Sarıkamış’ta yedek subay olarak vatani görevini yaptı. Askerlik görevinden sonra 2006 yılında Antalya'ya yerleşti. Ticarete atıldı. Okul yıllarında Ocak eğitimini aldı. 2009 yerel seçimlerinde BBP Kepez Belediye Meclis üyesi adayı oldu. 2011 yılında Büyük Birlik Partisi Kepez İlçe Başkanlığını kurdu. 2014 yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi Kepez Belediye Başkan adayı oldu. Yerel seçimlerden hemen sonra genişletilmiş il istişare toplantısı sonucunda Büyük Birlik Partisi Antalya İl Başkanı oldu. O yıllarda Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2017 yılında Elektrik Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu. MYD Mühendislik olarak ticari faaliyetini sürdürmektedir. 21 Kasım 2018 kadar il başkanlık görevini sürdürdü. Daha sonra istifa etti. Gürünlüler Dernek Başkanlığı ve kurucu başkanlığını, Ülküde Birlik Derneği dernek başkanlığı ve EMO yönetim kurulu kurucu üyeliği, Sivaslılar Vakıf Antalya Kurucu üyeliğini sürdürmekte. 
Esra ALTUNKES

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum