Reklam
Reklam

Duacı, Polonesköy oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerçekleştirdikleri hizmetlerle Duacı Köyü'nün, Antalya'nın Polonezköy'ü haline geldiğini söyledi.

Duacı, Polonesköy oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerçekleştirdikleri hizmetlerle Duacı Köyü'nün, Antalya'nın Polonezköy'ü haline geldiğini söyledi.

Duacı, Polonesköy oldu
18 Aralık 2010 - 14:54

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerçekleştirdikleri hizmetlerle Duacı Köyü'nün, Antalya'nın Polonezköy'ü haline geldiğini söyledi

Okul ziyareti
Tütüncü, Duacı Köyü'nü ziyaret ederek hem vatandaşlarla hem de öğrencilerle bir araya geldi. Tütüncü ziyarette talepleri dinledi, köye yapılacak hizmetleri anlattı. Tütüncü, ilk önce Duacı Köyü Eczacılar İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Öğrencilerin ilgiyle karşıladığı Tütüncü, okulun bahçesini gezdi. Okul Müdürü Bekir Can da, bahçedeki fiziki eksiklikleri ve ihtiyaçlarını dile getirdi. Tütüncü, okulun konferans salonunda köy sakinlerinin ve öğretmenlerin isteklerini dinledi. Duacı Köyü Muhtarı Yusuf Çetin'i de ziyaret eden Tütüncü, çok önemsedikleri Duacı Köyü'nün, şehir merkezi ile ulaşımını kısaltan 2,5 kilometrelik yolu hizmete açtıklarını, köyün Varsak bölgesi ile bağlantısını sağlayacak yolun yapımına da 2011'de başlayacaklarını belirtti.

Park değer artırdı
Antalya'nın sosyal yaşam merkezi olan 140 dönümlük Kent Ormanı'nın da, Duacı Köyü'nün değerini artırdığını anlatan Tütüncü, köyün simgesi su sarnıcının olduğu alana, sanat temalı bir park yaptıklarının bilgisini verdi. Tütüncü, parkın içerisinde köyün mimarisine uygun yapılan binada, Antalya Kepez Mesleki Eğitim Kursu (AKMEK)'nun şubesini açacaklarını kaydetti. Hizmet yetkisinin kendilerinde olmamasına rağmen Duacı Köyü'ndeki belediye hizmetlerini eksiksiz yerine getirdiklerinin altını çizen Başkan Tütüncü, 'Yaptığımız çalışmalarla Antalya'nın Polonezköy'ü haline gelen Duacı'ya daha güzel hizmetler yapacağız. Burada yaşayanlarla birlikte Duacı'yı güzel bir köy haline getireceğiz' dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum