Reklam
Reklam

EĞİTİM ŞART TERBİYE ŞART

Eski başkan açtı ağzını yumdu gözünü

EĞİTİM ŞART TERBİYE ŞART

Eski başkan açtı ağzını yumdu gözünü

EĞİTİM ŞART TERBİYE ŞART
09 Eylül 2019 - 18:24 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 18:30

Antalyaspor’da eski başkan Gültekin Gencer, yine isim vermeden mevcut başkan Ali Şafak Öztürk’ü hedef aldı, “Her zaman söylüyorum, eğitim şart, aile terbiyesi şart” dedi
 
Öztürk’e ‘çocuk’ benzetmesi
Antalyaspor’da başkanların sosyal medya üzerinden kavgası sürüyor. Daha önce isim vermeden mevcut başkan Ali Şafak Öztürk’ü hedef alan esik başkan Gültekin Gencer, ağır ifadeler kullanmıştı. Gencer’in sözleri karşısında sessiz kalmayan Öztürk de, aynı tonda ve sertlikte cevap vermişti. Bir kez daha ortaya çıkan eski başkan Gencer, deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. Ali Şafak Öztürk’ten ‘Çocuk’ diye söz eden Gencer, “Çocuk biz yokken meydanı boş bulmuş, konuşmuş” dedi.
 
‘O batırdığın kulübün…’
Gencer konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bu şehre değer katmış, her şeyini şehirle paylaşmış ve şehir için harcayanlara ‘Soytarı’ diyor utanmadan. Her zaman söylüyorum, eğitim şart, aile terbiyesi şart. Oturduğu koltuğun önemini ve ağırlığını bilmeyenler için özellikle eğitim şart. Bu kulübün geçmişini bilmeyenler, kendi geçmişini de bilmemesi gayet doğal. Onu da en kısa zamanda sana ve herkese anlatacağız merak etme. O soytarılar, Antalyaspor’un 50 yıllık geçmişinin 35 yılında varlar. O soytarılar, senin batırdığın kulübün her tuğlasında çimentosunda emeği olan insanlar. O soytarılar, senin helikopterle üzerinde hava attığın kulübün her deplasmanında ilk şampiyonluğundan bu yana var olan insanlar, otobüslerde uyuyan insanlar.”
 
‘Baban A.Ş.’den de atar’
“Çocuk; o soytarılar, babanın gece gündüz demeden, dağ tepe, doğu batı demeden koşturarak kazandıklarını Milano geceleri ve otel partilerinde futbolcularla harcayarak kulübü düşürdüğün halden kurtarmak için seferber olanlar. O soytarılar, tüm imkanları kendileri yaratıp, şehirle paylaşan insanlar. Çocuk, aileni sıkıntıya soktun, yaptığın borçlara ailenin imzasını koydurdun, mecbur ettin aileni, kulübün başına geçmesi için. Babana kalsa bugün A.Ş.’den de atar seni. Çocuk, Antalya’mızın petrolcüleri ve inşaatçıları işi gücü bıraktılar senin pisliklerini temizlemek için şehrin tüm imkanlarını seferber ettiler.”
 
‘Beni kimse tutamaz’
“Çocuk, seni son kez uyarıyorum. Bir daha benim şirketlerimle ilgili konuşursan, hem kendimle ilgili, hem de senin geçmişinle ilgili bilinmeyenlerle ilgili beni kimse susturamaz.
Bunu bilesin çocuk. Unutma çocuk, aynı makamda oturduğun kişilerin suratına tükürmek sözde/teoride kolaydır. Önemli olan icraattır. Unutma çocuk, bu şehir bir bekler, iki bekler, kulübün şehirden koparılmasına ve aile şirketi olmasına ses çıkarmasalar da, öyle zaman gelir ki, bu şehrin tükürüğünde boğulursun çocuk.”


Özcan VARLI

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum