Reklam
Reklam
Reklam

Eğitimciler hemen aşılansın 

Eğitim Sen Şube Başkanı Sönmez, eğitim ve bilim emekçilerin hemen aşılanması için çağrı yaptı

Eğitimciler hemen aşılansın 

Eğitim Sen Şube Başkanı Sönmez, eğitim ve bilim emekçilerin hemen aşılanması için çağrı yaptı

Eğitimciler hemen aşılansın 
25 Şubat 2021 - 16:51

Eğitim Sen Antalya Şubesi, eğitimcilerin aşılanması için İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. COVID-19 salgınının toplumsal yaşamı ve toplumsal kurumları pek çok alanda derinden etkilediğini belirten Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “İlişkide oldukları kişilerle birlikte neredeyse tüm nüfus ile temas halinde olan okullar ve üniversitelerin bileşenleri, yani öğrenciler, öğretmenler ve veliler salgın nedeniyle yapılan kısıtlamalardan çok büyük ölçüde etkilendiler. Bir yıla yakın bir zamandır okullar ve üniversiteler yüz yüze eğitime kapatıldı ve büyük eşitsizliklerin eşlik ettiği bir uzaktan eğitim süreci yaşandı” dedi.

SALGININ ÖNLENMESİ İÇİN ŞART
15 Şubat’tan itibaren okulların kademe kademe yüz yüze eğitime açıldığını hatırlatan Sönmez, “COVID-19 ile mücadelede, toplum sağlığı için kitlesel ve hızlı bir aşılamanın önemi bakanlığınızca da ifade ediliyor. Ne var ki gerek yeterli aşı temini ve gerekse aşılamada istenilen hıza erişilememesi toplum sağlığı açısından kaygıların artmasına yol açıyor.  Eğitimsel önlemlere ek olarak Bakanlığınız uhdesinde olan aşılama yönetiminin, aşı uygulanacak grup sıralamasında ikinci aşamanın 7. Sırasında yer alan eğitim ve bilim emekçilerinin hızlı bir biçimde aşılanması hem salgının yayılımını önlemede hem de sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamını oluşturmada olumlu sonuçlar doğuracaktır” dedi. NEDENLERİNİ SIRALADI 
Sönmez, konuşmasına şöyle devam etti: “Yüz yüze eğitime başlayabilmek için, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde çalışan tüm eğitim ve bilim emekçilerinin aşılanmasına bir an önce başlanmasını, yüz yüze eğitim öğretime geçilmeden meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerinin aşı programına alınmasını, üniversiteler de dahil olmak üzere eğitim kurumlarının tamamında görev yapan, taşeron işçilere, servis, kantin, yemekhane vb. alanlarda çalışanların aşı programına dahil edilmesini, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak talep ediyoruz. Eğitim ve öğretim gibi önemli bir hizmet alanına dair alınacak kararlarda eğitim ve bilim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin karar süreçlerine katılmasının gerçekçi politikalar üretilmesinde hayati önemde olduğunu vurgulamak istiyoruz. Eğitim Sen olarak eğitim emekçilerinin haklarını her koşulda savunmaya devam edeceğiz”

Haber Merkezi

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum