Reklam
Reklam

Eğitimde artık Birikim zamanı

Ülke genelindeki yaygın eğitim kurumlarından Birikim Okulları, Türk turizminin başkenti Antalya’da da faaliyete geçti. Fener’deki Birikim Hayat Koleji öğrenci kaydına başladı

Eğitimde artık Birikim zamanı

Ülke genelindeki yaygın eğitim kurumlarından Birikim Okulları, Türk turizminin başkenti Antalya’da da faaliyete geçti. Fener’deki Birikim Hayat Koleji öğrenci kaydına başladı

Eğitimde artık Birikim zamanı
23 Nisan 2019 - 15:52 - Güncelleme: 23 Nisan 2019 - 15:57

Türkiye genelinde 18 farklı kampüste toplam 43 eğitim kurumuna ulaşan Birikim Okulları, Antalya’da da öğrenci kayıtlarına başladı. Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi 1989 Sokakta faaliyete geçen Birikim Hayat Koleji, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitim ve öğretim verecek. Birikim Antalya Kampüs Kurucu Temsilcisi Ramazan Metin, “Yarının liderlerini yetiştirmek hedefiyle çıktığımız yolda çok önemli bir görevi ortaya koyuyoruz” dedi. Birikim Hayat Koleji Müdürü İsmail Duran ise “Birikim Okulları olarak milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine saygılı, topluma faydalı bireyler yetiştirmek temel gayemizdir” ifadesini kullandı.

Akdeniz Manşet’e ziyaret
Birikim Antalya Kampüs Kurucu Temsilcisi Ramazan Metin ve Birikim Hayat Koleji Müdürü İsmail Duran Akdeniz Manşet’i ziyaret etti. Basın Danışmanı Sema Yerdelen’in de yeraldığı ziyarette Ramazan Metin, Akdeniz Manşet Genel Koordinatörü Şifa Çiçek ile köşe yazarı Yunus Erdoğan’a faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bir grup gönüllü girişimci tarafından 1996 yılında kurulan ve geçen sürede Türkiye’ye yayılarak 18 farklı kampüste 43 eğitim kurumuna ulaşan Birikim Okulları’nın temel değeri insan olan ve hikmeti kuşanmış nesiller yetiştiren bir misyon üstlendiğini anlatan Metin, Birikim'in bir medeniyet projesi ve kültürel bir donanım markası olmak üzere yola çıktığını ifade etti. Birikim'in Milli Eğitim'in zorunlu müfredatını en ince ayrıntısına kadar uygulayan, bunun yanında seçmeli derslerle de hayata dokunuş anlamında kendi müfredatlarını da uyguladıklarını belirten Metin, “Sadece başarıya odaklı bir eğitim sistemi, toplumsal yapımızdaki manevi deformasyonlara çare olamayacaktır. Bunun için ahlak ve maneviyatı öğrencilerimize aktaran bir eğitim formasyonunu temel alıyoruz” dedi.

Gizli yeteneklerin keşfi
Birikim Okulları’nda, modern eğitimin tüm araç ve gereçlerinin kullanıldığını kaydeden Metin, anaokulundan ortaokula kadar öğrencilerin donanımlı yetişmeleri için yeniliklere açık, öğrencisini ve mesleğini seven, milli-manevi değerleri özümsemiş öğretmen kadrolarıyla çalıştıklarını belirtti. Metin, “Eğitim, öğretim demek, sadece akademik bilgiler değildir. Öğrencilerin gizli yeteneklerinin keşfedilmesidir. Dersler dışında, sosyal, kültürel, sportif başarıların desteklenmesidir. Yetenek sahibi olmayan kişi yoktur. Biz Birikim Hayat Okulları olarak, maneviyat ile donanmış, yeteneklerini geliştirmiş, bilgi ile kuşanmış ve ailesinin gururu olacak bir kimliğe kavuşturabilmek için çabalıyoruz” diye konuştu.

Anadolu ve fen liseleri
“Milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine saygılı, milletine, vatanına, topluma faydalı bireyler yetiştirmek temel gayemizdir” diyen İsmail Duran ise şunları söyledi: “Biz, öğrencilerimize akademik, zihinsel, duygusal, bedensel, sosyal ve manevi gelişimlerini gerçekleştirecek eğitim ortamları sağlıyoruz. Hayat boyu öğrenme ortamı sağlayarak öğretmenlerimizin, velilerimizin ve toplumumuzun doğru üretim yapabilecekleri nitelikli bir hayatı sürmelerine katkıda bulunuyoruz. Biz, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, diğer çalışanlarımıza ve toplumumuza hizmet veriyoruz. Bizi; öğrenmeyi öğrenmek, başarıda sürekliliği sağlamak, bireysel farklılıklara saygı göstermek, ilgi ve yeteneklere uygun gelişimi gerçekleştirmek, deneyime değer vermek, yenilikler yaratmak ve model olmak farklı kılıyor. Öğretme ve öğrenme heyecanımızın sürekli olması, kardeşlik ve sorumluluk duygumuzun gelişmiş olması, kurumlarımızda bulunan herkesin sürekli gelişmeye katkıda bulunması bizim kişiliğimizdir.” Metin ve Duran, halen proje ve hafriyat aşamasında olan Anadolu ve Fen liselerinin en geç önümüzdeki 3 yıl içerisinde hizmete gireceğini de söyledi. Akdeniz Manşet Gazetesi Genel Koordinatörü Şifa Çiçek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, basın olarak bilhassa sağlık ve eğitim alanındaki her yatırımı desteklediklerini söyledi. Çiçek, “Çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak her kurumun, kuruluşun yanındayız” dedi.


Süheyla GÜRÜN


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum