Reklam
Reklam

Eğitimden kazanılan eğitime yatırılacak

Mektebim Kolejinin yeni yönetim kadrosu basın mensuplarıyla bir araya gelerek, “Franchising sistemiyle değil kendi kampüslerimizle büyüyeceğiz. Mektebim eğitimden kazandığını eğitime yatıracak” mesajı verdi

Eğitimden kazanılan eğitime yatırılacak

Mektebim Kolejinin yeni yönetim kadrosu basın mensuplarıyla bir araya gelerek, “Franchising sistemiyle değil kendi kampüslerimizle büyüyeceğiz. Mektebim eğitimden kazandığını eğitime yatıracak” mesajı verdi

Eğitimden kazanılan eğitime yatırılacak
18 Şubat 2020 - 18:04

Mektebim Koleji yeni yönetim kadrosu Antalya’da bir otelde düzenlenen toplantıda gazetecilerli bir araya geldi. Mektebim Koleji Genel Müdürü Servet Özkök, Ankara Ticaret Odası’nın yaptığı bir araştırmaya göre yeni kurulan şirketlerin ilk 5 yıl içinde kapandığını ifade ederek, “Sürdürülebilirlik kavramı üzerinde durmalıyız. Eğitim sektöründe sürdürülebilirlik çok önemlidir. 8 ay önce Mektebim’de yönetim kadrosu değişti. Yeni yönetim kadrosu ilk toplantısında önceliği çocuklar olarak belirledi. Ardından eğitim sektörünün olmazsa olması öğretmenler ortaya çıktı. Mektebim'de önceliğimiz çocuklarımız ve onlar için iyi olan ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz. Mektebim eğitimden kazandığını eğitime yatıran bir şirket. Çocuklarımızın geleceğine yön veren öğretmenler çok önemlidir. Yüksek lisans programları düzenleyerek öğretmenlerimize sınıflar açtık ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptık. Mektebim’in yönetim kadrosu ve hissedarlık yapısı değişti. Büyük ortağımız Sancak Grup, eğitimden kazandığını eğitimine yatırma konusunda karar aldılar. Diğer yerlerde patron varken bizde hissedarlar var” dedi.


 
‘Franchisingle yapmayacağız’
Özkök, Mektebim’in öğrencileri sınava hazırladığını ve yabancı dillere çok önem verdiğini vurgulayarak, “Mektebim büyüyecek ancak bunu franchising sistemiyle yapmayacağız. Biz bu sistemin sağlıklı olduğuna inanmıyoruz. Biz kendi kampüslerimizle büyüyeceğiz, çocuklarımız için en iyisini yapmaya çalışacağız. İşi bilmeyen kısa vadede büyük paralar kazanma umuduyla sektöre giren yatırımcılar batıyor. Eğitim sektöründe de böyle oldu. Bu sektörde bakış açısı şu kadar öğrenci gelir, bu kadar para alınır olmamalıdır. Bu sektör işi bilmeyen için sürdürülebilir olmaz. Bizim patronumuz yok, yatırımcımız var. Sektördeki diğer kurumlardan farkımız bu işin eğitimcilere bırakılmasıdır. Bu kadro doğru olanı yapmaya çalışıyor. Eğitim kısa vadeli değil uzun vadeli sürdürülebilir bir iştir. Rekabet denilen şey fiyatla olmaz, kalitede taviz vermeyle olmaz. Yatırım yapmadıkça ve kaliteli eğitimci olmadıkça bu işin sürdürülebilir olması imkansız. Önce kaliteli eğitim vereceksiniz” dedi.

Yönetim kadrosu değişti
Eğitimde öğretmenlerin önemli olduğunun altını çizen Özkök, “Yüksek lisans programlarına öğretmenlerimiz devam ediyor ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptık. Öğretmen çocuklarımızın tamamını yüzde 100 burslu olarak okutmaya başladık. Yönetim kadrosu ve hissedarlık değişti. Büyük ortağımız Sancak Grup, eğitimden kazandığını eğitimine yatıracağını bildirdi. Diğer yerlerde patron varken bizde hissedarlar var. Mektebim eğitimden kazandığını eğitime yatıran bir şirket” dedi.  Genel Müdür Yardımcısı Banu Gürün, İngilizce, Almancanın yanı sıra modern yabancı diller eğitimi verdiklerini ifade ederek, “Anaokulundan liseye kadar yenilikçi eğitim programları uyguluyoruz. Hem ülkemizin hem dünyanın en iyi okullarına hazırlıklar yapıyoruz. Dil eğitim programlarımız var” diye konuştu.
 
Niteliğe önem verilecek
Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sancak, Sancak Grup olarak birçok alanda yatırım yaptıklarını bunlardan birisinin de eğitim olduğunu ifade ederek, “Daha çok istihdam ve bireye dokunması nedeniyle eğitim alanına yöneldik. Mektebim'in odağında çocuklarımız var.
2015 yılında bu işe girdiğimizde 3 ortağımız vardı.  Şu anda yüzde 90’ı Sancak Grubuna ait bir yatırım. Buradaki yatırımı diğer yatırımlardan ayıran fark şu, burada kararları alırken çok dikkatli olmalısınız, çünkü çocuklarımızın geleceği söz konusu. Özel eğitim sektöründe son dönemlerde sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Biz buradan kazandığımızı yine eğitim işine yatırım yaparak bu işi büyütmeye devam edeceğiz. Bizim amacımız 200-300 okula ulaşmak değil ilk etapta niteliğe önem vereceğiz. Uygun mali koşullarda iyi eğitimi, imkanlarla sunmayı hedefliyoruz. Sene başında 150 milyonluk bir sermaye artışı yapıldı. Eğitim alanına çok paralar kazanmak için girmedik” dedi.


 
Dil eğitimine vurgu
Mektebim Okulları Yabancı Diller Müdürü Lale Muti, dil eğitimine vurgu yaparak, “Türkiye'de üniversitelerden mezun olan öğretmenler bile dil konusunda donanımlı mezun olmuyor. Bizim eğitim anlayışımızda 4 yaşındaki ve 18 yaşındaki çocuğa aynı metotla İngilizce öğretilmesi var. Biz okul olarak, 2020-2021 döneminde erken çocukluk döneminde 5 yaş gruplarına yarım dönem İngilizce edindirme yoluna gideceğiz. Sanatsal faaliyet, matematik, mutfak faaliyeti gibi etkinliklerde dil edinecekler. 3'üncü sınıfta öğrencileri İngilizce konuşur hale getirmek istiyoruz” diye konuştu. Antalya Kampüs Müdür Yardımcısı Zeynep Öz, bölgedeki kreş öğretmen ve öğrencilerine yönelik haftada bir gün yabancı dil eğitimi vereceklerini hatırlattı. Antalya Kampüs Müdürü Serkan Uzun, ulaşılabilir bir kampüs olduklarının altını çizerek, “1000 öğrenci kapasitemiz var anaokulundan üniversiteye kadar. 13 bin metrekare kapalı, 3 bin 500 metrekare açık alanı, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, buz paten pisti, 350 kişilik konferans salonumuz var. Yerleşkemiz tamamen okula uygun olarak dizayn edilmiştir” dedi.  Toplantıya Mektebim Koleji Genel Müdürü Servet Özkök, Genel Müdür Yardımcısı Banu Gürün, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sancak, Yabancı Diller Müdürü Lale Muti, Antalya Kampüs Müdürü Serkan Uzun ve Müdür Yardımcısı Zeynep Öz katıldı.


Esra ALTUNKES
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum