Reklam
Reklam

Estetik ameliyatlarında yeni yöntemler

Estetik ameliyatlarında yeni yöntemler

Estetik ameliyatlarında yeni yöntemler
08 Mayıs 2019 - 20:53

Göğüs ucu, bebeğin süt emebilmesi üzerine oluşmuştur. Hassas ve yumuşak yapıda olan göğüs ucu, bebeklerin ağzına uygun büyüklüktedir. Isısı da bebeklerin ağzını yakmayacak seviyededir. Göğüs ucu karşımıza birçok farklı şekilde çıkabilir. Göğüs ucunun normalden büyük olması, şekil bozuklukları gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Meme ucunun şeklinin bozuk olması, kadınları her bakımdan olumsuz etkiler. Psikolojik ve cinsel yaşamlarında birçok sorunu beraberinde getirirken, hamilelik sonrası emzirme döneminde de problemler yaratır. Çünkü bu durum, bebeğin emmesini zorlaştırabilir. Bu da anneyi psikolojik olarak olumsuz etkiler. Göğüs ucu problemleri için estetik müdahalelere ihtiyaç duyulmuş, modern teknolojinin gelişmesiyle yeni tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Meme ucu estetiği, meme ucu ve çevresini saran renkli kısım olan areoların büyümesine neden olan bazı faktörlerin ve şekil bozukluklarına çözüm gerektiren bir cerrahi müdahaledir. Meme ucunun daha estetik görüntüye sahip olmasını sağlayan bu operasyon meme dokusunun büyütülmesi ve küçültülmesi gibi işlemlerle birlikte yapılabilir.

 

Meme ucunun çökük olması, normalden daha büyük ve düz olması gibi durumlar kadınların şikâyet ettiği sorunlar arasındadır. Meme ucunun çökük olması, meme kanallarındaki kısalık nedeniyle oluşur. Memenin boyutu bu problemde bir faktör değildir. Bu problem, genellikle sonradan oluşmaz gelişimsel bir durumdur. Meme ucunun çökük olma problemi, şekillerine göre tedavi edilebilir. Bazı tedavi tipleri, meme ucunu el ile normal hale getirirken, bazıları kanalları keserek meme ucunun şeklini düzeltir.

 

Karşımıza çıkan bir diğer problem ise, meme ucunun çok sayıda olmasıdır. Halk arasında genellikle ben zannedilen fazladan meme başları, meme ucundan yukarı ya da aşağıya uzanan süt çizgisi hizasında yer alabilir. Aslında bu durumun en büyük problemi görsel estetiktir. Çünkü bunun herhangi bir sağlık sorunu yaratmadığı bilinir. Estetik görüntünün düzelmesini isteyen hastaların fazla meme başları lokal anestezi altında alınabilir. Bir diğer estetik problemi ise meme ucunun normalden büyük olmasıdır. Kadınlar için bu durum, giyim tercihlerinde büyük sorun haline gelir. Çünkü bu durumdaki kadınlar her zaman göğüs pedi kullanmak zorunda kalırlar. Bu problem de lokal anestezi altında kesi tekniği ile küçültülebilir. Fakat bu işlem, süt kanallarına zarar vermeden yapılmalıdır. Aksi takdirde, emzirme döneminde ciddi sorunlara yol açabilir.

 

Kaynak: httpss://esteaura.com/gogus-estetigi/meme-ucu-estetigi/

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum