Reklam
Reklam

Evini al, ödemeye bir yıl sonra başla

Ev almayı düşünenler dikkat! Bu kampanya kaçmaz..

Evini al, ödemeye bir yıl sonra başla

Ev almayı düşünenler dikkat! Bu kampanya kaçmaz..

Evini al, ödemeye bir yıl sonra başla
17 Mayıs 2019 - 14:42

Kepez-Santral’de Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçiren üstlenici firma Sur Yapı, ev sahibi olmak isteyenler için ödemelere 1 yıl sonra başlama imkanı sağlayan yeni bir kampanyaya start verdi

Türkiye’nin özel sektördeki en büyük gayrimenkul portföyüne sahip firması Sur Yapı, İstanbul’un iki yakasında, 9 ilçede yer alan 12 konut projesi ve Antalya’da Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan, Sur Yapı Antalya Projesi’ni kapsayan yepyeni bir kampanyaya start verdi. Sur Yapı güvencesinde finanse edilen kampanya ile ev almak isteyenlere çok cazip ödeme alternatifleri sunuluyor. Kampanya kapsamında İstanbul ve Antalya’daki Sur Yapı satış ofislerine giderek evini beğenenler, uygun vade oranıyla ve ilk sene taksit ya da peşinat ödemeden ev sahibi olabiliyor. Ödemeler tam bir yıl sonra başlıyor.

Uygun vade oranlarıyla

Kepez-Santral bölgesinde 8 milyar TL yatırımla hayata geçirilen, Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Antalya projesinde de bu kampanya kapsamında ilk sene taksitsiz, peşinatsız, ara ödemesiz bir fırsat sunuluyor. Antalya projesi için uygulanacak ödeme planında konut alıcıları, daire bedelinin yüzde 70’lik kısmı için 1,45 vade oranında banka kredisi kullanacak ve ilk yıl ödeme yapmayacak. Bir yılın sonunda, 108 ay boyunca kredi taksitleri ödenecek. Daire bedelinin kalan yüzde 30’luk kısmı için ise birinci ve ikinci yıl yüzde 15’lik iki ara ödeme yapılacak. Örnek olarak, 51 m² Sur Cadde etabında yer alan 190 bin TL’lik bir daire için; ilk yıl hiç taksit ödenmeyecek. Birinci yılın sonunda 108 ayda 2.344 TL’lik taksitlerle banka kredisi ödenecek. Birinci yılın sonunda 28.500 TL’lik, ikinci yılın sonunda 28.500 TL’lik olmak üzere toplam iki ara ödeme yapılacak. Ayrıca tamamı peşin ödemelerde yüzde 10’luk bir indirim daha uygulanacak.

Teslimler yıl içinde başlıyor

23 kule vinç ve bin 500’ün üzerinde işçi ilk etapta yer alan 93 bloktan oluşan 6417 dairenin tamamlanması için 24 saat aralıksız çalışıyor. İlk etabın kaba inşaatının yüzde 95’lik kısmının tamamlandığı projede, 2019 yılı içerisinde ilk etabın teslimleri başlayacak. Şu ana kadar Rusya, İngiltere başta olmak üzere Güney Kore dahil 23 farklı yabancı ülke vatandaşına satış gerçekleşti. Türki Cumhuriyetler ve Körfez ülkelerinden de yoğun talebin olduğu projeye dünya üzerindeki Türk vatandaşları çok sayıda alım gerçekleştirdi. İngiltere, Fransa, Avusturya, Belçika, İsviçre, İsveç, Almanya, Hollanda, Kanada, Norveç gibi 26 farklı ülkede yaşayan gurbetçi Türk vatandaşları Sur Yapı Antalya’dan ev sahibi oldu.

‘Yılın kampanyası olacak’

Kampanyanın hem oturumcuya hem de yatırımcıya moral vereceğini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas,“Yılın kampanyasını yapmaya çalıştık. İstanbul’un iki yakasındaki 12 projemizde ve Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan Antalya projemizle geniş bir portföy sunuyoruz. Hemen teslim projeler de dahil. Bahar havasını sektöre yansıtmak istiyoruz. Sur Yapı güvencesiyle finanse ettiğimiz kampanya özverili yaklaşımımızın bir yansıması oldu. Kampanya bünyesinde konut alıcısı gelip istediği projeden evini seçecek. Peşinatını, taksitlerini 1 yıl sonraya erteleyecek ve 1 yıl sonra ödemeye başlayacak. Böylelikle 1 yıl boyunca hiçbir ödeme yapmamış ve tasarruflarına dokunmamış olacak” dedi.

‘Her yeni ev yeni bir yolculuk’

Geliştirdiği tüm projelerinde insanları sadece konut sahibi yapmakla kalmadıklarını belirten Elmas şöyle devam etti: “Kampanyamızın adını ‘Her yeni ev yeni bir yolculuk’ koyduk. Çünkü ev olgusu, bizi birbirimize bağlayan en önemli unsurlardan biri. Yaşamdan ölüme kadar geçirdiğimiz tüm süreçlerde evimiz bir anı sandığımızdır aslında. Komşularımızı ağırladığımız, bayram ziyaretleri yaptığımız, sevgiyle çoğaldığımız, akşam olunca dönmek istediğimiz, çocuğumuzun doğduğu ve büyüdüğü bir yerdir. Biz, Sur Yapı olarak insanların yepyeni bir hayata adım attıkları, adına yuva dedikleri, acı tatlı her anı sığdırdıkları bu kutsal alana olan saygımız ve titizliğimizle insanlarımıza daima güvende hissedebilecekleri, sadece metrekarelerden oluşan bir alandan öte bir ‘yolculuk’ sunuyoruz. Biliyoruz ki, hiçbir yer ev kadar huzurlu ve rahat hissettiremez.”

Kampanya kapsamındaki yerler

İstanbul Avrupa yakasında yer alan; Topkapı’da Topkapı Evleri, Kağıthane’de Tempo City, Bahçekent’te Semt Bahçekent, Ispartakule’de Bahçeyaka, İstanbul Anadolu yakasında yer alan Sancaktepe’de Lavender ve Muhit, Maltepe’de YeşilMavi, Koşuyolu’nda Excellence Koşuyolu, Ümraniye’de Şehir Konakları ve Exen İstanbul, Sultanbeyli’de Gölbahçe Evleri ve İlkbahar, Antalya’da, Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan, Sur Yapı Antalya projesi.

Fırat ÇİÇEK

YORUMLAR

  • 0 Yorum