Reklam
Reklam

Flamenko gecesi büyüledi

11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, etkileyici bir flamenko gecesine sahne oldu.

Flamenko gecesi büyüledi

11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, etkileyici bir flamenko gecesine sahne oldu.

Flamenko gecesi büyüledi
13 Aralık 2010 - 13:31

Flamenkonun piyano ile buluştuğu konserde İspanyol piyanist David Pena Dorantes ile flamenko dansçıları Pastora Galvan ve Joaquin Grilo büyüleyici birer performans sergiledi .

Dorantes'e ilgi büyüktü
Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Piano Flamenco Session' gecesinde, günümüzün önemli flamenko piyano virtüözlerinden biri olarak gösterilen Dorantes'e, vurmalı çalgılarda Vicente Pena, vokalde Gabriel De La Tomasa, elektro bassta Francisco Manuel Ramirez Pena eşlik etti. Dorantes grubuyla birlikte parçaları seslendirirken, kadın flamenko dansçısı Pastora Galvan ile erkek dansçı Joaquin Grilo, sahneye kurulu özel bir platform üzerinde performanslarını sergiledi.

Ayakta alkışlandılar
Gösterinin bitiminde müzisyenler ve dansçılar uzun süre ayakta alkışladılar. Aralıksız alkış üzerine sanatçılar kulise gitmeden kısa bir performans daha sergilediler. Konserin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, kuliste sanatçılara festivale katılımlarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. Konseri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın'ın yanı sıra, aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da bulunduğu bazı CHP'li belediye başkanları, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu ve üst düzey davetliler de izledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum