Reklam
Reklam

Gazetecilerden Kıbrıs’a çıkarma

Alanya-Girne deniz otobüsü seferlerinin yeniden başlamasıyla önceki gün KKTC’ye giden Antalyalı gazeteciler, KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti. Ziyarette gazetemiz Genel Koordinatörü Şifa Çiçek de yer aldı

Gazetecilerden Kıbrıs’a çıkarma

Alanya-Girne deniz otobüsü seferlerinin yeniden başlamasıyla önceki gün KKTC’ye giden Antalyalı gazeteciler, KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti. Ziyarette gazetemiz Genel Koordinatörü Şifa Çiçek de yer aldı

Gazetecilerden Kıbrıs’a çıkarma
12 Haziran 2019 - 12:03

Alanya-Girne feribot seferinin ilk yolcuları Antalya ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti yönetici ve üyelerinin Kıbrıs temaslarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar ziyareti de vardı. Gazetecileri kabul eden Başbakan Tatar, Türkiye-Kıbrıs iş birliğinin önemine değindi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı ve gazetemiz Akdeniz Manşet Genel Koordinatörü Şifa Çiçek, heyet adına Başbakan’a yeni çalışma döneminin hayırlı olmasını diledi. Başbakan Tatar, “Dik durarak iş birliği içerisinde tek vücut ve aynı pozisyonda mücadele verdiğimizin mesajını almaları gerek” dedi. 

Başbakan Tatar’a ziyaret

Deniz otobüsü seferlerinin yeniden başlamasıyla önceki gün KKTC’ye giden Alanya ve Antalya Gazeteciler Cemiyetlerinden heyet,  Başbakan Ersin Tatar’ı ziyaret ederek turizmde iş birliğini artırmak istediklerini belirtti. Başbakan Ersin Tatar, Alanya ve Antalyalı gazetecileri kabulünde Türkiye ile ilişkilerin önemine ve Doğu Akdeniz’de yaşananlara dikkat çekti. Başbakan Tatar, Türkiye ile birlikte çok önemli bir süreçten geçildiğini belirterek hak ve çıkarların korunması adına birlikte hareket edildiğini vurguladı.

Mesajı almaları gerek

Tatar, “Türkiye ile çok iyi ilişkiler kurmak çok önemli. Türk kamuoyuna da bu mesajı vermek gerekir. Türkiye Doğu Akdeniz’de bölgesel bir güç. Denizlerde en uzun kıyıya sahip. Milletimiz için önemli bir coğrafya. Bize nifak tohumu sokacakların oyununa gelmemeliyiz. Siyasal bir mücadele de var. Kıbrıs konusunda federasyon süreci tükenmiştir. İki ayrı devlet temelinde bir formül masaya gelmelidir artık” dedi.  Başbakan Tatar, Doğu Akdeniz’deki gerilime de atıfta bulunurken, “Denizlerde olan bitenlere baktığımızda iki eşit halk vardır. Biri Rumlar, biri biz. Bizim onları kabul ettiğimiz gibi onlar da bizi kabul edecek. Dik durarak iş birliği içerisinde tek vücut ve aynı pozisyonda mücadele verdiğimizin mesajını almaları gerek” diye konuştu.

Deniz otobüsü seferleri önemli

Başbakan Ersin Tatar karşılıklı turizmin önemine değinerek deniz otobüslerinin yeniden seferlere başlamasının ulaşım imkanlarının gelişmesi adına önemli olduğunu belirtti. Tatar, KKTC’ye Türkiye’den çok turist geldiğine ancak gelmeyenlerin daha çok olduğuna işaret ederek Türk insanının buraya daha fazla gelmesi gerektiğini söyledi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun da, iş birliği yapmak için bu geziyi düzenlediklerini ve hem turizm hem kültürler arası iş birliğini güçlendirmek adına KKTC’yi ziyaret ettiklerini söyledi. Coşkun, turizm adına kültürel ve ticaret anlamında temeller atmak istediklerini ifade etti. Coşkun, Başbakan Tatar’a yeni görevinin hayırlı olmasını da diledi. Ziyaret sonunda günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, ziyaret sonunda heyette yer alan AGC Başkan Yardımcısı, TSYD Antalya Şube Başkanı ve gazetemiz Genel Koordinatörü Şifa Çiçek’e plaket takdim etti.

Haber Merkezi


YORUMLAR

  • 0 Yorum