Reklam
Reklam

Genç gazetecilere iki günlük eğitim

Genç gazetecilere iki günlük eğitim

Genç gazetecilere iki günlük eğitim
22 Aralık 2010 - 13:45

Büyükşehir Antalya Gazetesi bünyesinde Genç Ses adlı ek çıkarmak üzere bir araya gelen lise ve dengi okul öğrencileri, iki günlük atölye çalışması yaptı

Genç Ses Projesi
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Ses Projesi, iki gün süren atölye çalışmasıyla başladı. Yenimahalle Kültür Merkezi'nde yapılan atölye çalışması, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin desteğiyle gerçekleştirildi. Lise ve dengi okul öğrencilerine öğrendiklerini Büyükşehir Antalya Gazetesi'nde uygulama imkanı veren proje kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmasında, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden akademisyenler ve tecrübeli gazeteciler çeşitli başlıklarda sunum yaptı.

Deneyimler paylaşıldı
Genç Ses Gazetecilik Atölyesi'nin ilk gününde, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık ''Gazeteciliğe Giriş'', Yrd. Doç. Dr. Fatih Bayram ''Haber Toplama ve Yazma'', Arş. Gör. Murat Karaduman ise ''Gazete Yazı Türleri'' başlıklarında genç gazeteci adaylarına eğitim verdi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Erdoğan Kahya ''Gazeteci Kimdir'' konusuna değinirken, Antalya Büyükşehir Belediyesi İnternet Sitesi Editörü Selami İnce ''İnternet Gazeteciliği'' konusunda deneyimlerini paylaştı. Atölye çalışmalarının ikinci gününde ise Sabah Akdeniz Gazetesi Haber Müdürü Veysi Sağlam ve Yayın Koordinatörü Uğur Keskin, ''Uygulamalı Gazetecilik'' ve ''Sayfa Düzeni'' konularında birer sunum yaptı. Atölyenin son oturumunda ise İhlas Haber Ajansı Antalya Bölge Temsilcisi Cafer Eser, ''Haber Fotoğrafı'' konulu eğitim çalışmasını gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum