Reklam
Reklam

Gücümüz yetmiyor

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, önce itirafta bulundu, sonra Akaydın'a yüklendi

Gücümüz yetmiyor

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, önce itirafta bulundu, sonra Akaydın'a yüklendi

Gücümüz yetmiyor
21 Aralık 2010 - 10:58

Yıldırım, kaçakların yıkılması için destek beklediklerinin altını çizerek, 'Gücümüz yetmiyor' itirafında bulundu. Yıldırım, '1440 kaçak yapının bilgi ve tutanaklarını Büyükşehir'e sunduk. Ancak Akaydın öküzün altında buzağı arıyor' dedi

Yıldırım, '5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi içerisinde ilçe kurulmasına yönelik kanun çerçevesinde Aksu, Çalkaya, Pınarlı ve Yurtpınar Belde Belediyelerinin birleşimi ile kurulan Aksu İlçesinde, Aksu Belediye Başkanlığınca 2009 yerel seçimlerinden bugüne kadar 343 kaçak yapının yıkımı gerçekleşti. 2009 yılı öncesi belde belediyeler döneminde yapılan beş bini aşkın kaçak yapının tespiti yapılmış olup bugün itibarı ile 1440 adet yapının dosyası hazırlanarak Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara dosyalar ulaştırılmıştır. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanını Mustafa Akaydın bu kaçak yapıların yıkılması için belediyemize personel ve ekipman desteği vermesini bekliyoruz' şeklinde konuştu.

Gelin dolaşın ve görün
Akaydın'ın bugüne kadar Aksu ilcesine bir çivi çakmadığının altını çizen Yıldırım, 'Akaydın konu 229 parsel olunca, yıkım için müsamaha göstermeyeceklerini belirtiyor. Ben 5 yılı Pınarlı Belediye Başkanlığı olmak üzere yaklaşık 7 yıldır belediye başkanıyım. 229 parsel üzerinde 20 yıllık binalar var. Hangi binanın kaç yıllık olduğunu sayın Akaydın Hocadan daha iyi biliyorum. Ben Antalyalıyım ve Pınarlıda doğdum büyüdüm. Sayın Akaydın Antalyalı olmadığı için o bölgeleri bilmez tanımaz. Birileri yanlış bilgilendiriyor, fotoğraflara bakarak 229 parsel üzerinde kaç kaçak yapı olduğunu bilemezsiniz. Gelen 229 parselin içerisinde dolaşın görün' diye ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum