Reklam
Reklam

Gülveren'de mutlu son

Kepez Belediyesi'nin, Gülveren Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin konut inşaatı yapımı karşılığı arsa ihalesi gerçekleşti. Muhammen bedeli 29 milyon 496 bin TL olan ihaleyi, 48 milyon 500 bin TL teklifle kazanan firma, hak sahipleri için 320 daire inşa edecek.

Gülveren'de mutlu son

Kepez Belediyesi'nin, Gülveren Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin konut inşaatı yapımı karşılığı arsa ihalesi gerçekleşti. Muhammen bedeli 29 milyon 496 bin TL olan ihaleyi, 48 milyon 500 bin TL teklifle kazanan firma, hak sahipleri için 320 daire inşa edecek.

Gülveren'de mutlu son
17 Ocak 2020 - 18:32

Kepez Belediyesinin, Gülveren Mahallesi'nde 160 gecekondunun mülkiyet sorununu çözecek olan 'Kentsel Dönüşüm Projesinde' hak sahiplerine verilecek konutların yapımı başlıyor. Bakanlar Kurulu'nun, Gülveren Mahallesi'nde 'Riskli Alan' ilan ettiği bölgede gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesinin 'inşaat yapım işi' ihalesi yapıldı. İhale, 'konut yapımı karşılığında arsa satışı' modeli şeklinde kapalı teklif ve açık artırma yöntemiyle gerçekleşti. Encümen toplantı salonunda yapılan ihaleye, 3 firma teklif verdi. İhale, Kepez Belediyesinin şeffaflık ilkesi gereği bir televizyon kanalından canlı yayınlandı.İhale Komisyonu Başkanı Serhat Demir, “Hak sahiplerine teslim edilecek konutlarla alakalı projeler ve teknik detaylar hazırlandı. Proje tamamlandığında Antalya'mıza çok güzel konutlar kazandırmış olacağız" açıklamasını yaptıktan sonra ihaleyi başlattı.


AÇIK ARTIRMA 13. TURDA TAMAMLANDI
İhalenin birinci oturumunda, katılımcı firmaların temsilcilerinin huzurunda teklif zarflar açıldı ve yeterlilik değerlendirilmesi yapıldı. Yeterlilikleri tespit edilen katılımcıların daha sonra iç zarfları açıldı ve teklifler açıklandı. 13'üncü turda ihaleye, en yüksek teklifi 48 milyon TL ile Pınarlar İş Ortaklığı verdi. İhale tekliflerinin sonuçlanmasının ardından söz alan İhale Komisyonu Başkanı Serhat Demir, “İhalelerde usuldendir. Yarışma bitti ama belediye idaresi son bir iyi niyet teklifi bekler" dedi. Bu sözler üzerine Pınarlar İş Ortaklığı, teklifini 48 milyon 500 bin TL'ye yükseltti.

Şeffaf bir ortamda güzel yarışma ile Türkiye'ye örnek olacak bir ihaleyi gerçekleştirdiklerini belirten Serhat Demir, “İhale sürecinde emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve teklif veren şirket temsilcilerine teşekkür ederim. Projemiz, hak sahiplerine, Kepez'e ve Antalya'mıza hayırlı uğurlu olsun" ifadesini kullandı.


HAK SAHİPLERİ İÇİN 320 DAİRE
Kentsel dönüşüm projesi, 65 bin 911 m2 alanda yaklaşık 160 gecekonduyu ve 135 hak sahibini kapsıyor. Proje kapsamında 9 ile 10 katlı 6 bloktan oluşan 320 daire inşa edilerek, hak sahiplerine verilecek. İhale sürecinin yasal olarak kesinleşmesi ve firma ile yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasının ardından konutların yapımı başlayacak.

Kentsel Dönüşüm projesi, Akdeniz Üniversitesi'nin bulunduğu ve önemli bir ulaşım aksı olan Hürriyet Caddesi'nin Kepez tarafında hayata geçecek. Proje ile hak sahiplerine konforlu, modern, sosyal tesis imkânlarının olduğu konutlarda yaşama imkânı sunulacak. Proje ile bölgeye kültür merkezi, kütüphane, spor alanları ve yeni yeşil alanlar da kazandırılacak.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
https://gdetr.hit.gemius.pl/hitredir/id=ncqa0PrdG5z0zOGaP9XGEnXo7Om1QavUMF58NmhUVP3.E7/fastid=eycqsmhkbnbmuxgsaoivlfzyvhml/stparam=wohebkjfng/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://yaay.com.tr/?utm_source=Akdeniz-Manset-Gazetesi&utm_medium=Standard-Banners&utm_campaign=Turk-Telekom-Antalya-Yerel-Siteler-Eylul-2020