Reklam
Reklam

TARİHİ HİZMETLER

Alanya’ya 880 milyon liranın üzerinde yatırım

TARİHİ HİZMETLER

Alanya’ya 880 milyon liranın üzerinde yatırım

TARİHİ HİZMETLER
18 Aralık 2018 - 16:38 - Güncelleme: 18 Aralık 2018 - 16:40

Alanya’yı şaha kaldıracak projelerle seçmenin huzuruna çıkacaklarını belirten Türel, “Alanya’da tarihi boyunca yapılamayan hizmetleri yaptık. 880 milyon liranın üzerinde bir yatırım gerçekleştirmişiz” dedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'da STK temsilcileri ile buluştu. Alanya'nın geleceğine yönelik çalışmaları yaparken, STK'larla el ele vererek değerlendirmelerde bulunduklarını anlatan Türel, “Biz birlikte olursak güçlü oluruz. Alanya'da yapmış olduğumuz çalışmalar birlik beraberlik esasına dayalı. İşte bunun en güzel örneklerinden biri de Karayollarımızla birlikte yaptığımız kavşaklar" dedi. Türel, çevreyolunun Kargıcak'a kadar tamamlanan 16 km'den sonra Gazipaşa'ya kadar olan 14 km'lik ikinci bölümün de kavşak projelerini Büyükşehir Belediyesi olarak Karayollarına teslim ettiklerini söyledi. Bu projelerin her birinin 1 milyon liralının üzerinde maliyeti olduğunu ifade eden Türel, “Ciddi bir gayret ve titizlik isteyen projeler. Alanya'nın, Antalya'nın amelesiyiz diyoruz. Bundan da iftihar ediyoruz" dedi.

Alanya’nın çöpü altın oldu

Alanya'nın çöpünü altına dönüştürdüklerini belirten Başkan Türel, şunları kaydetti: "Çöpten elektrik enerji elde edebileceğimiz 4 megavatlık bir tesisi kuruyoruz. O tesis tamamlanmasını beklemeden Alanya'nın çöpünden 3 megavata yakın elektriği yumru tepesine kurduğumuz geçici santralde sağlamış bulunuyoruz. Yaklaşık 5 bin konutun elektriğini karşılayabilecek bir tesis. Ayrıca güneş enerji santrallerimizden elde etmiş olduğumuz enerjiyi çiftçimize sulama maliyetlerinde elektrik sübvansesi olarak bedava sağlıyoruz. Alanya'daki üretim kooperatiflerine 583 bin liralık enerji desteğinde bulunmuşuz."

Altyapıya 256 milyon lira

Alanya'da çok önemli alt yapı yatırımları yaptıklarını anlatan Türel, "256 milyon TL'lik altyapı yatırımını Alanya'ya yaptık. 32 arıtma tesisimizle 640 kilometrelik sahil bandımızda 1 milimetreküp suyu arıtmadan denize göndermiyoruz" diye konuştu. Yaklaşan yerel seçimlere de değinen Başkan Türel, 2019 seçim kampanyası manifestosunun 'Gönül Belediyeciliği' olduğunu söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal çalışmaları ile zaten örnek bir durumda olduğunu ifade eden Türel, “Darda kalan kimse kalmayacak. Kimin nerede ihtiyacı varsa yanında Büyükşehir Belediyesini bulacak" dedi. 85 milyon lira maliyetli Alanyaspor tesislerinin ihalesini 12 Aralık'ta yaptıklarını belirten Başkan Türel, kanuni süreçler tamamlanır tamamlanmaz sözleşmeyi imzalayıp temelini de Ocak ayı gibi atmayı planladıklarını kaydetti.

‘Tek kuruş borcumuz yok’

Alanya'da toplu ulaşım ile ilgili de önemli kararları hayata geçirdiklerini söyleyen Türel, Mahmutlar Kargıcak hattında büyüme yönünde talepleri olan kooperatif üyelerine yönelik otobüslerini büyütme kararı aldıklarını, kent merkezinde toplu ulaşım hizmeti sağlayan kooperatifin de otobüslerini büyütmesine izin verdiklerini açıkladı. Türel, Büyükşehir Belediyesi personeli ile de buluştu. Alanya'da tarihi boyunca yapılamayan hizmetleri yaptıklarını belirten Türel, “Alanya'da 880 milyon liranın üzerinde bir yatırım gerçekleştirmişiz. Bu hizmetler sizlerin sayesinde, üstün gayretiyle oluyor" dedi. Büyükşehir Belediyesinin personeline tek kuruş borcu olmadığını da belirten Türel, “2014'te göreve geldiğimizde belediyemiz personeline 7 milyon lira borçlu idi. Geçmişten gelen o borcu sıfırladık. Şimdi günü gününe maaşını, primi, sosyal hakkını ödeyen bir belediyeyiz. Biz bu görevlerde yokken, böyle olmamış. Kul hakkını geciktirmişler ve biriktirmişler. Tüm o borçları ödedik. Tüm alacaklarını gününde ödeyen bir belediyeyiz. Hakkını gününde alan personelimiz var" diye konuştu.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum