Reklam
Reklam

Halk Et Kepez açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında bulunan Halk Et’in ilk satış mağazası Kepez Zafer Mahallesi’nde açıldı

Halk Et Kepez açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında bulunan Halk Et’in ilk satış mağazası Kepez Zafer Mahallesi’nde açıldı

Halk Et Kepez açıldı
11 Aralık 2019 - 18:16

Modern ve sağlıklı koşullarda halka ucuz et sunan Antalya Büyükşehir Belediyesi ANET Halk Et Mağazası vatandaşın yüzünü güldürdü. Pazar hariç haftanın 6 günü 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek Halk Et'te dana kıymanın kilosu 35 lira 90 kuruş, dana kuşbaşının kilosu 44 lira 90 kuruşa satılıyor. Saat 08.00'de kapılarını açan Halk Et Satış Mağazası'na Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi. Günlerdir mağazanın açılmasını beklediklerini söyleyen vatandaşlar, kıyma ve kuşbaşı başta olmak üzere her türlü et ve sakatatı mağazada bulabildiklerini söyledi. Sabah ilk iş Halk Et Mağazasına geldiğini söyleyen Şirin Kuşçu etleri de fiyatları da hizmeti de çok beğendiğini söyledi. Sağlıklı ve güvenilir olduğu için Halk Et'i tercih ettiğini söyleyen İmren Koçyiğit ise “Fiyatlar son derece güzel. Burada güvenli ve sağlıklı et alacağımıza eminiz. Ayrıca çiftçiye destek yönü de var. Ben emekli tarımcıyım. Üreticinin desteklenecek olması son derece önemli. Bizim hoşumuza gitti. Günlerdir takip ediyoruz. Antalya genelinde de yaygınlaştırılışa çok güzel olur" dedi.
 
5 kişilik komisyon kuruldu
Kendisi için fiyattan ziyade etin kaliteli ve sağlıklı olmasını önemsediğini söyleyen Suzan Eroğlu da bundan sonraki kasap alışverişini Halk Et Mağazası'ndan yapacağını belirtti. Eroğlu, “Benim için etin sağlam ve güvenilir olması çok önemli. Halk Et bize bu imkanı sunduğu için çok sevinçliyiz. Etler Antalya'mızın kendi ürünü, alışverişimize buradan devam edeceğiz" diye konuştu. Söz verdikleri tarihte Halk Et Satış Mağazası'nı Antalyalıların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Vatandaşlarımız bundan sonra ucuz et yiyecek" dedi. Halk Et'te satılan ürünlerin ucuz olmasının yanında güvenli olduğunun da altını çizen Başkan Böcek, “Biz mal alımlarını ilk elden yapmaya çalışıyoruz. Bunun için içerisinde veteriner, gıda mühendisi ve uzman kişilerin olduğu 5 kişilik bir komisyon kurduk. Bu ekip hayvanlarımızı alıyor. Kendi mezbahamızda kestiriyoruz daha sonra da veteriner gözetiminde bunları işliyoruz" diye konuştu.
 
Vatandaş memnuniyeti ölçülüyor
Başkan Muhittin Böcek, Antalyalıları ucuz ve sağlıklı etle buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Kıymayı ve eti piyasa fiyatının altında satıyoruz. Hem de sağlıklı ve güvenli bir şekilde. Nüfusa göre diğer ilçelerimizde de satış mağazalarımızı oluşturmaya başlayacağız. İlk önce burada satışa başladık. Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini ölçüyoruz. Antalyalılara en güzel hizmeti sunmak bizim görevimiz."
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum