Reklam
Reklam

‘HALK SU’ yıl sonunda

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’de kurulması planlanan Halk Su fabrikasını yıl sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini açıkladı

‘HALK SU’ yıl sonunda

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’de kurulması planlanan Halk Su fabrikasını yıl sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini açıkladı

‘HALK SU’ yıl sonunda
10 Temmuz 2019 - 19:40

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Cansel Çevikol, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ertuğrul Ünal, daire müdürleriyle Demre'yi ziyaret etti. Demre Belediye Başkanı İYİ Parti'li Okan Kocakaya, CHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Caner, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, belediye meclisi üyeleri, belediye çalışanları tarafından karşılanan Başkan Böcek, meclis üyeleri ve muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Demre Belediyesi Kültür Salonu'nda, meclisi üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir toplantı yapan Böcek, mahalle muhtarları, sulama kooperatifi başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların taleplerini dinledi. Toplantıda konuşan Başkan Kocakaya, "Büyükşehir Belediye Başkanımızı Demre'de görmekten çok mutluyuz. Seçim öncesinde bir sözümüz vardı. 'Ben, sen yok, biz varız'. Bugün birlikteyiz. Demre'nin sorunlarına birlikte çözüm bulacağız. Birlikte çözeceğiz" dedi.

‘Demre’de güzel işler yapacağız’

Başkan Muhittin Böcek ise ilçeler düzeyindeki 4'üncü ziyaretini Demre'ye yaptığını söyledi. Seçim öncesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Demre'nin sorunlarını birlikte çözme sözü verdiklerini kaydeden Böcek, "Demre'de güzel işler yapacağız. Biz bu güzel şehre hizmet etmek için yola çıktık. Hiçbir ön yargımız olmadan, ayırmadan, kayırmadan hizmet etmek için yola çıktık. Her şey güzel oldu. Bundan sonra daha güzel olacak. Bunun en güzel göstergesi olarak ilk ziyaretimiz MHP'li Alanya, ikinci ziyaretimi DSP'li Kemer, üçüncü ziyaretimi AK Parti'li Kaş ve dördüncü ziyaretimi İYİ Parti'li Demre'ye yapıyorum" dedi.

Tarıma ve kooperatiflere destek

Sulama kooperatiflerinin sorunlarını çözeceklerine değinen Başkan Böcek, "Onlara destek vereceğiz. Sulama borusu isteklerini yerine getireceğiz. Atık sorununun çözümünde, geri dönüşümde ilçe belediyeleri ile çalışacağız. Tarıma ve kooperatiflere destek vereceğiz. Çayağzı Limanı'nı yeni bir yaşam bölgesi yapmak için neler yapılabilir buna bakacağız. Demre-Kekova Yolu'nun bir plan dahilinde sıcak asfalt yapacağız. Likya Yolu'nun daha aktif hale gelmesi için bir çalışma yapacağız. Bugün burada ortaya çıkan sorunları bir plan dahilinde çözeceğiz. Arkadaşlarımız sorunları tek tek not aldı. Bunlar burada kalmayacak. Muhtarlarımıza nasıl, ne zaman çözüme kavuşacağı konusunda mutlaka dönecekler. Yapabileceklerimizin zamanını bildirecekler. Çözülemeyecekleri de neden çözülemeyeceğini anlatacaklar" diye konuştu. Demre Toptancı Hali'nin de Demre Belediyesi'ne devri konusunda çalışma yapacaklarına değinen Böcek, "Demre'nin toplu ulaşım sorununu çözmek için, Büyükşehir Belediyesi olarak iki otobüs vereceğiz. Bir süre sonra tekrar bir araya geleceğiz" dedi. Başkan Böcek, toplantının ardından Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya ve Kaymakam Murat Uz'u da makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti.

Demre’nin ardından Finike ziyareti

Başkan Böcek, belediye bürokratları ile birlikte sorunları yerinde tespit etmek üzere Demre'den sonra Finike ilçesine geçti. Temaslarına Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'yi makamında ziyaret ederek başlayan Başkan Böcek, Finike Kaymakamı Ergün Baysal'a da ziyarette bulundu. Böcek ardından muhtarlar, meclis üyeleri ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. İlçenin sorunlarını dinleyen Başkan Böcek, projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Kimseyi ayrıştırmadan, herkese eşit hizmet götüreceklerini ifade eden Böcek, “Kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize, Atatürk'ün devrimlerine sahip çıkan herkesle birlikte yürüyoruz. Halka hizmeti hakka hizmet olarak biliriz. Öyle de devam edeceğiz" dedi.

‘Yol projesinin takipçisi olacağız’

Böcek, Finike'de kurulması planlanan Halk Su fabrikasını yıl sonuna kadar yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Toplantıda hallerdeki eksikliklerin dile getirilmesi üzerine Böcek, “Serik Çandır Hali'ni incelemeye gittiğimde tozun toprağın içindeydi. Hallerle ilgili toplu bir çalışma yapacağız. Asfaltından sosyal ünitelerine kadar düzenlemeler gerçekleştireceğiz" dedi. "Muhtarlara tatil programı düzenlenecek mi" sorusuna Başkan Muhittin Böcek, “Benim öyle tatil vaadim yok. Milletin parasıyla kimseye tatil yaptırmam. Kimse kusura bakmasın. Ben vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya geldim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya, kollamaya geldim. Başkasının cebinden ağalık yapmadım bugüne kadar. Biz işimizi yapmaya çalışacağız canla başla, sizlerle beraber" karşılığını verdi. Böcek, kadınların talebi üzerine Finike Kadınlar Plajı'nın hizmet vermeye başladığını ve devam edeceğini söyledi. Finike Meclis Üyesi Mete Apaydın'ın, Kaş havalimanı için Finike'den geçecek ve binlerce dönüm araziyi yok edecek bir yol projesi olduğunu, bu yolu istemediklerini söylemesi üzerine Başkan Böcek, konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.
DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum