Reklam
Reklam

Halkkart'a karşı isyan imzaları

Halkkart'a karşı isyan imzaları

Halkkart'a karşı isyan imzaları
25 Aralık 2010 - 13:23

ESP'liler, Halkkart'a karşı topladıkları imzaları teslim için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan randevu talep etti. Randevuya cevap vermek yerine standı yıksınlar diye Büyükşehir'in zabıtalarını gönderdi! İmzalar, dün belediyeye teslim edilebildi

Antalya'da bir buçuk lira olan otobüs bilet fiyatlarının yoksul halkın belini bükmesi, Halkkart'taki antidemokratik uygulamalar Ezilenlerin Sosyalist Partisi'ni harekete geçirdi.
24 Aralık'a yani düne kadar toplanan binlerce imza ile Büyükşehir Belediyesi önüne yürüyen ESP'liler, Antalya halkının kendilerine teslim ettiği dilekçelerini Başkan Mustafa Akaydın'a bizzat elden teslim etmek istedi ama bunda başarılı olamadı.

Soyguna tabii tutuluyoruz
Halkkart uygulaması ile kentin ulaşım sorunu çözülmediğini öne süren ESP'liler, 'Bilet fiyatları 1 liraya düşürülsün. İndirimli kart sahipleri, yüzde 50 ödesin. Transfer süresi 1 saate çıkarılsın. Ücretsiz transfer hakkı, Özel Halk Otobüsleri'nde de başlatılsın. Plastik Kart için toplanan 8 liralık ücret, kart sahiplerine nakit ya da bilet ücreti olarak 6 ay beklenmeden iade edilsin. Halkkart'ın içinde kalan para miktarı, otobüse binerken ekranda gösterilsin. Halkkart'lı binişlerde, fotoğraf ve isim yazılması gibi kişisel bilgilerin deşifre edildiği uygulamadan vazgeçilsin. Halkkart yükleme noktaları yaygınlaştırılsın'' taleplerini genel sekretere aktardı.

Emekçi halka çağrı
Büyükşehir Belediye Zabıtası ise 23 Aralık akşamı ve 24 Aralık Cuma günü öğlen yani dün, partililere izinsiz imza topladıkları gerekçesi ile müdahale etmek istedi ancak grup ayakta imza toplamaya devam etti. 'Rant için değil, halk için ulaşım', Varsak Köprüsü yakınlarına 'HalkKart soygununa son' ve Yavuz Selim Mahallesi girişine de 'Ucuz ve kaliteli ulaşım istiyoruz' yazılı pankartları kente asan sosyalistler, Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği soyguna karşı emekçi halka eylem çağrısını yaygınlaştırdı.

Emniyet ve zabıtayla tartışma
Halkkart uygulamasını protesto eden, Ezilenlerin Sosyalist Partisi isimli partinin üyeleri, Kazım Özalp ve Vakıf İşhanı önünde açılan stantlarla ve Çarşamba Pazarı'nda yapılan çalışmalarda esnaftan ve halktan imza toplandı. Grubun 23 Aralık'a kadar imza toplama izni alması, Cuma günü ise bu sürenin bitmesinden dolayı ikinci müraacatlarına belediye tarafından yanıt verilmemesi sonrası Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ve emniyet güçleri ile tartışma yaşadı.

ޞükrü AĞIRMAN

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
https://gdetr.hit.gemius.pl/hitredir/id=ncqa0PrdG5z0zOGaP9XGEnXo7Om1QavUMF58NmhUVP3.E7/fastid=eycqsmhkbnbmuxgsaoivlfzyvhml/stparam=wohebkjfng/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://yaay.com.tr/?utm_source=Akdeniz-Manset-Gazetesi&utm_medium=Standard-Banners&utm_campaign=Turk-Telekom-Antalya-Yerel-Siteler-Eylul-2020