Reklam
Reklam

Havuz'u Akaydın yıkacak

Havuz'u Akaydın yıkacak

Havuz'u Akaydın yıkacak
27 Aralık 2010 - 10:45

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nu bir gecede yıkabileceğini bildirdi

Batı Çevreyolu
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akaydın da, İlhami Kaplan ve dernek üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti. Batı Çevreyolu'nda yaşanan gecikmenin sorumlusunun kendisi olmadığını ifade eden Akaydın, ''Batı Çevreyolu konusunda benden daha istekli yok. Üzerimize düşen herşeyi yaptık. Sorunun çözümü konusunda en hızlı hareket eden kurum Büyükşehir Belediyesidir. Bizim sorumluluğumuzda olan 3'te 1'lik bölümle ilgili planlamayı yaptık. ޞu an itirazlar için askıda. Planın askıdan inmesinin ardından ޞubat ayı gibi bize ait 1800 metrelik bölümü Karayollarına teslim edeceğiz. Diğer bölümlerle ilgili de kurumlar gereğini yapıyor'' diye konuştu.

Boğaçayı
Uzmanların hazırladığı teknik raporların Boğaçayı'nın bir liman haline getirilmesini engellediğini belirten Akaydın, ''Tuzlu suyu içeri aldığınızda Antalya'nın temiz su kaynaklarının tuzlanması durumu söz konusu. Ayrıca Boğaçayı'nda ortalama 7 yılda bir köprüyü yıkacak şekilde hezeyan oluyor. ޞiddetli yağış sonrası gelen sel burada yapılacak yat limanını yerle bir edebilir. Boğaçayı'nın temizliğini ise sorumluluğumuzda olmamasına rağmen yılda birkaç kere yapıyoruz'' dedi.

Yüzme Havuzu
Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun çirkin görüntüsünün herkesi rahatsız ettiğini ve mülkiyetinin Gençlik Spor İl Müdürlüğünde olduğunu hatırlatan Akaydın, ''Gençlik Spor İl Müdürlüğü izin versin Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nu bir gecede yıkarım'' diye konuştu.
Üniversitenin güneyindeki 32 metrelik yolu açacaklarını belirten Akaydın, ''Akdeniz Üniversitesi ve Konyaaltı Belediyesi ile protokol imzaladık. İmar planı yaptık, şu anda askıda. En geç 2012'de bu yolu hayata geçirmeyi hedefliyoruz'' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum