Reklam
Reklam

Hoşça kal Au revoir Proment

Hoşça kal Au revoir Proment

Hoşça kal Au revoir Proment
24 Aralık 2010 - 13:17

Antalyaspor tarihinin ilk Fransız futbolcusu Proment, ülkesine geri döndü. İlk kez ülkesinin dışına çıkan, ailevi sorunlar yaşayan 33 yaşındaki Proment'in sözleşmesi feshedildi

İlk deneyimi olmuştu
Uzun süredir takip edildikten sonra sezon başında Fransa'nın Caen takımından transfer edilen Gregory Proment'in sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. 13 yıl Fransa 1. Lig'inde top koşturduktan sonra Antalyaspor'un teklifini kabul ederek ilk kez ülke dışında bir deneyim yaşamayı tercih eden Proment, Kırmızı-Beyaz forma altında bir türlü yeteneklerini sergileyemedi.Fransız futbolcu, eşi ve 4 çocuğunun onayıyla Antalya'ya gelmesine rağmen, ailesinin uyum sağlayamaması üzerine sıkıntılı günler yaşadı.

Sözleşmesi feshedildi
Proment'in ailevi sorunları futboluna da yansıdı ve form düzeyi çok düşük kaldı. Maç eksiğini gidermek için A2 takımında da forma giyen Proment'in kırmızı kart görüp 3 hafta ceza alması, forma şansını iyice azalttı ve Mehmet Özdilek ile görüşerek gitmek istediğini bildirdi. İki tarafın da anlaşması sonucu sözleşme karşılıklı olarak feshedildi ve Fransız futbolcu ülkesine geri döndü. Proment, 5'i ilk 11'de olmak üzere 9 maçta terlettiği Antalyaspor formasını toplam 470 dakika giydi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum