Reklam
Reklam

İhbarcıya bin lira verecek

Antalya’da Cihan Cebeci adlı bir vatandaş, bahçesinde ve kapı önünde ölü olarak bulduğu iki köpeği zehirleyenlerin bulunması için para ödülü vereceğini ilan etti

İhbarcıya bin lira verecek

Antalya’da Cihan Cebeci adlı bir vatandaş, bahçesinde ve kapı önünde ölü olarak bulduğu iki köpeği zehirleyenlerin bulunması için para ödülü vereceğini ilan etti

İhbarcıya bin lira verecek
09 Haziran 2019 - 15:58

Antalya’da yaşayan Cihan Cebeci, dün sabah dışarıya çıktığında biri bahçesinde, diğeri ise bahçe kapısında zehirlenerek ölen 2 köpeğin olduğunu fark etti. Köpeklerin yediği zehirli etten dolayı öldüklerini ifade eden Cebeci, köpeklere zehirli et veren şüphelinin kim olduğunu ihbar edene, bin TL para ödülü verileceğini söyledi. Cebeci, “Köpek etrafa dışkılarını bırakmış, kusmuş. Etrafa köpüklerde vardı. Köpeğin öldüğü yerde çim bile bitmiyor. Çocuğumuz onu ağzına soksaydı ne olurdu hiç bilmiyorum” dedi.

Yanında çocuk da varmış

Olay, Muratpaşa ilçesine bağlı Ermenek Mahallesi’nde 7 Haziran Cuma akşamı saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, kimliği belirlenemeyen bir şüpheli yanındaki küçük çocukla beraber, besleme bahanesiyle mahalledeki köpeklere zehirli et verdi. Uzun bir süre köpeklerin başında bekleyen şahıs, ardından aynı mahallede oturan bir çocuk babası Cihan Cebeci’nin bahçe kapısını açarak, köpeklerden bir tanesinin içeriye girmesini sağladı. Zehrin etkisiyle hayatını kaybeden köpeklerden 1’i Cebeci’nin bahçesinde, diğeri ise kapısının önünde can verdi.

Zehirli etlerle beslemiş !

Tanık olduğu vahşeti anlatan Cihan Cebeci, “Cuma akşamı saat 20.00 sıralarında bir şahıs arabasıyla gelerek, köpeklere et verdi. Hatta yanında küçük bir çocuk da vardı. Şüphelenmedik çünkü bazen sitelerde oturan kişiler köpeklere yemek veriyordu. Onlardan birisi sandık. Adam uzun süre kaldı. Meğer köpeklere zehirli et vermiş. Köpekler can verdi. Hatta köpekler can verirken onları seyretti. Aşağı yukarı 6-7 tane köpek o etten yedi. Biz sadece 2 tanesini bulabildik. Hemen polisi çağırdık, etleri topladık ve yaktık” dedi.

Ya çocuklar dokunsaydı ?

Geceleri köpeklerin bahçeye girmemesi için bahçe kapısını kapalı tuttuklarını belirten Cihan Cebeci, “Şüpheli bahçe kapısını açmış ve köpeğin içeriye girmesini sağlamış. Köpek etrafa dışkılarını bırakmış, kusmuş. Etrafa köpüklerde vardı. Köpeğin öldüğü yerde çim bile bitmiyor. Çocuğumuz onu ağzına soksaydı ne olurdu hiç bilmiyorum. Köpekleri zehirleyen şüpheliyi bulmak için afiş bastırdık. Bulan, ihbar edene bin TL para ödülü vereceğim” diye konuştu. 
İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum