Reklam
Reklam

İKİ PORSCHE BİR BELEDİYE

Antalya’nın Kepez Belediyesi’nin artık Porsche sahibi iki meclis üyesi var. Biri AK Parti’li diğeri CHP’li

İKİ PORSCHE BİR BELEDİYE

Antalya’nın Kepez Belediyesi’nin artık Porsche sahibi iki meclis üyesi var. Biri AK Parti’li diğeri CHP’li

İKİ PORSCHE BİR BELEDİYE
16 Nisan 2019 - 17:51

Belediye otoparkında 5 milyon lira

Antalya’da Büyükşehir ve merkez ilçelerin ilk belediye meclis toplantısı 13 Nisan 2019 günü yapıldı. Kepez ilçesinde biri muhalefetten diğeri iktidardan iki meclis üyesinin toplantıya Porsche marka otomobille gelmesi dikkat çekti. Antalya Kepez Belediyesi’nin iki meclis üyesi belediye otoparkına tanesi 2 buçuk milyon lirayı bulan Porsche otomobillerle girdi.

Tanesi 2 buçuk milyonu buluyor

AK Parti’li Kepez Belediye Meclis Üyesi Nebi Sezgin ile CHP’li Büyükşehir ve Kepez İlçe Belediye Meclis Üyesi Oktay Başaran belediye otoparkına Porsche Panamera otomobille park etti. Nebi Sezgin’in otomobilinin, plaka harf grubunun isminin baş harfleriyle başlaması dikkat çekti. Bu araçların 2019 modelleri, 2 buçuk milyon lira dolayında bir fiyatla satışa sunuluyor.

Vatandaş fotoğraf çektirdi

CHP’li Büyükşehir ve Kepez İlçe Belediye Meclis Üyesi Oktay Başaran da aynı gün düzenlenen Büyükşehir Belediyesi’ndeki ilk meclis toplantısında aracını belediye binası başkan giriş kapısı önüne park etti. Başaran’ın aracını görenler fotoğraflarını çekti. Bazıları ise araçla birlikte selfie yaptı. Aracın fotoğrafını neden çektiğini ve neden araçla selfie fotoğraf çektirdiğini sorduğumuz vatandaş “Belediye önüne her gün Porsche park etmiyor” cevabını verdi.

İkisi de iş insanı

İki meclis üyesinin de iş insanı olduğu öğrenildi. Burdur Dirmilli genç iş insanı olan İç Mimar Oktay Başaran; CHP’li eski milletvekili adayı Mehmet Başaran ve Kepez eski Belediye Başkan adayı Zeki Başaran’ın yeğeni olarak biliniyor. Kepez Sanayici İş Adamları Derneği KEPSİAD üyesi olan Başaran, Antalya Burdurlular Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapıyor. Mobilya ve beyaz eşya sektöründe hizmet veren ve kendi isminin yer aldığı bir AVM’nin sahibi olan Konyalı Nebi Sezgin ise belediye meclis üyeliğine AK Parti’li Kepez Belediye Başkanı Avukat Hakan Tütüncü’nün kontenjan listesinden girdi. Sezgin, basına verdiği röportajlarda en sevdiği otomobilin Porsche olduğunu söylüyor.


Şükrü AĞIRMAN


YORUMLAR

  • 0 Yorum