Reklam
Reklam

İkinci İşçi Filmleri Festivali başlıyor

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 17-19 Aralık tarihleri arasında ikinci kez Antalya'da izleyicilerle buluşacak

İkinci İşçi Filmleri Festivali başlıyor

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 17-19 Aralık tarihleri arasında ikinci kez Antalya'da izleyicilerle buluşacak

İkinci İşçi Filmleri Festivali başlıyor
14 Aralık 2010 - 13:15

Gala AKM'de
Büyükşehir Belediyesi, DİSK, KESK, Turizm Çalışanları Derneği ve Halkevleri'nin destekleriyle gerçekleştirilen 2. Uluslararası Film Festivali bu yıl, ''Güvencesizliğe seyirci kalma'' temasıyla yapılacak. Türkiye'de beşincisi, Antalya'da ikincisi düzenlenecek festivalin galası, 17 Aralıkta Antalya Kültür Merkezi'nde yapılacak. Gala gecesinde Ahmet Özer'in yönetmenliğini üstlendiği, ''Gördüğümüz Kendi Yüzümüzdür-Tekel Direnişi'' adlı belgesel gösterilecek. Gala gecesinde ayrıca Antalya'da emek mücadelesine destek veren kişilere de teşekkür plaketi verilecek.

Gurur duyduk
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Adem Akyürek, Eğitim-Sen Antalya Temsilciliğinde düzenlenen basın toplantısında, 47 yıldır Altın Portakal Film Festivalini gerçekleştirdiklerini, İşçi Filmleri Festivali'nin Antalya'da yapılmasından da gurur duyduklarını söyledi. DİSK Bölge Temsilcisi Matoş Konca da festivalin kriz, işsizlik, güvencesizlik ve mücadele dolu emek öykülerini beyaz perdeye yansıtacağını belirtti.
Tüm gösterimlerin ücretsiz olacağına dikkati çeken Konca, çalışanları filmleri izlemeye davet etti. Antalya Turizm Çalışanları Derneği Başkanı Mustafa Yahyaoğlu da Antalya'da 500 bin civarında turizm çalışanı bulunduğunu ancak en çok hak gaspına uğrayan kesimin de bu alanda çalışanlar olduğunu kaydetti.

Festival Filmleri
Festival çerçevesinde ''Sultan'', ''Çotanak yolunda'', ''Bölge'', ''Direniş Limanı'', ''Yaşamak Bir Ağaç Gibi'', ''Ölüm Elbisesi: Kumalık'', ''Gördüğümüz Kendi Yüzümüzdür-Tekel Direnişi'', ''İncir Çekirdeği'', ''Efendisizler Ülkesi'', ''Fidel, Anlatılmamış Tarih'', 'ཏ Ocaktan 19 Ocaka'', ''İşkenceye Tolerans'', ''İşçiler Paydos'', ''İncir Çekirdeği'', ''Utanç'', ''Barış Tohumları'', ''Yoldan Çıktık'', ''Cennetteki Gölgeler'', ''Başka Dilde Aşk'', ''Mükellef'', ''Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak'', ''Sonbahar'', ''Coca Cola davası'', 'Dibe Vuran Yarış'', 'ྀ Mayısı Hatırası'', ''Halkla Dayanışma Derneği-Hak-Der'', ''Bekle Beni Darağacı-Sivas'ın Hikayesi'', ''Somers Kasabası'', ''İki Dil Bir Bavul'', ''Kuhle Wampe ya da Dünyanın Sahibi Kim'', ''Kırmızı Kalem'' adlı filmler gösterilecek. Ayrıca ''Tersi ve Yüzü'', ''Kahpe Devran'', ''Duma Duma Dum'', ''Esma'', ''Nakit'', ''Karun ve Çöp Kutusu', ''Bedel'', ''Oyuncu'' ve ''Sessiz Sinema'' adlı kısa filmler de izleyicilerin beğenisine sunulacak. Festival filmleri, Antalya Kültür Merkezi, Yenimahalle Kültür Merkezi ve Manavgat Belediye Gençlik Merkezinin yanı sıra, Eğitim-Sen'in Antalya, Finike, Gazipaşa, Serik, Alanya, Kaş temsilciliklerinde de izlenebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum