Reklam
Reklam

Varsak şehir oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya kent merkezinin kasabası olarak bilinen Varsak'ı, yol, park, refüj ve imar çalışmaları ile modern bir şehir haline getiriyor

Varsak şehir oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya kent merkezinin kasabası olarak bilinen Varsak'ı, yol, park, refüj ve imar çalışmaları ile modern bir şehir haline getiriyor

Varsak şehir oluyor
04 Ocak 2011 - 13:21

Yollar yapıldı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü plan ve program dahilinde Varsak'ta, hizmet seferberliği başlattı. İlk neşter, köstebek yuvasına dönen, toz ve çamur içerisindeki mevcut yollara vuruldu. 20 ay gibi bir dönemde bölgedeki Ayanoğlu Mahallesi, Altıayak Mahallesi, Demirel Mahallesi, Varsak Esentepe Mahallesi, Varsak Karşıyaka Mahallesi, Varsak Menderes Mahallesi, ޞelale Mahallesi ve Zeytinlik Mahallesi'nin tamamında sıcak asfalt ve sathi kaplama asfalt çalışması yapıldı. Gerçekleştirilen 166 kilometre asfalt çalışmasıyla mahalleler, kaliteli, konforlu yollara kavuşmuş oldu.

İmajı bozuk caddelere şehir kimliği
Asfaltın yanı sıra refüj hizmetiyle de Varsak, Avrupa kenti caddelere kavuştu. Fen İşleri Müdürlüğü'nün asfalt, Park Bahçeler Müdürlüğü'nün refüj, yeşillendirme ve aydınlatma çalışması sonucu, yolları köstebek yuvası gibi olan ޞahin Bey Caddesi ile Fatih Terim Caddesi'ne modern bir şehir kimliği kazandı. Varsak bölgesinde asfalt hizmetiyle birlikte yıllardır açılamayan imarlı yollar da ulaşıma açıldı. 8 mahallede 47 kilometre yeni yol hizmete girdi. Yeni açılan yolların asfaltı da döküldü. Fen İşleri Müdürlüğü, 2011'de de Varsak'ta parke kaldırım hizmeti ile birlikte asfalt ve yeni yol açılması çalışmalarını sürdürecek.

Varsak'a 8 park
Kepez Belediyesi'nin, Varsak'ta yol hizmetinin yanında önem verdiği diğer yatırım da yeşil alan oldu. Tütüncü döneminde Varsak'a, 22 bin m2 yeşil alanda 8 park kazandırıldı. Su havuzu temalı, basketbol sahasının, fitness aletlerinin bulunduğu parklar ile bölge halkının dinlenme ve çocukların oyun alanı ihtiyacı karşılandı. Park Bahçeler Müdürlüğü, plan ve program dahilinde ihtiyaç olan mahallelere park yapmaya devam edecek. Başkan Tütüncü, alt yapı hizmetinin yanında bölgeye sosyal alanda da yatırım yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı ve ücretsiz olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)'in bir şubesi de Varsak'ta açıldı. Varsak'a, bir adet açık semt pazarı ve iki adet köprü de kazandırıldı.

En güzel yerleşim yeri yapma sözünü tuttu
Varsak'ın, belediyecilik tarihinde almadığı hizmeti, 20 ayda aldığının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, 'Yollarıyla, parklarıyla, imar sıkıntılarının çözümüyle Varsak'ta ciddi bir hizmet ürettik. Varsak'ı imar planlarıyla, şehircilik hamleleriyle Antalya'nın gözdesi yapmamız konusunda önemli hizmetler yaptık. Yıllardır yapılmayan belediyecilik hizmetlerini yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bölge insanı hizmetin en güzelini hak ediyor. Yaptıklarımızı yeterli görmüyoruz. Daha çok çalışacağız. diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum