Reklam

İlk imza günü MyMeating'de

Geçtiğimiz aylarda kitap raflarında yerini alan 'Gurbet Kuşları Zübeyde',  MyMeating Beach Club'ta kitap severlerle buluştu.

İlk imza günü MyMeating'de

Geçtiğimiz aylarda kitap raflarında yerini alan 'Gurbet Kuşları Zübeyde',  MyMeating Beach Club'ta kitap severlerle buluştu.

İlk imza günü MyMeating'de
25 Ağustos 2019 - 16:46 - Güncelleme: 25 Ağustos 2019 - 19:48

Antalyalı gazeteci-yazar Esra Köksal tarafından kaleme alınan ve gerçek bir hayat hikayesinin konu edildiği 'Gurbet Kuşları Zübeyde' için MyMeating Beach Clup'ta imza günü düzenlendi. Çıktığı günden beri ilgiyle okunan ve merak uyandıran kitabın imza gününe yazar Esra Köksal, hayatı ve yaşadıkları ile kitaba konu olan Zübeyde Aker katıldı. Mymeating Beach Club’da ilk kitabı Gurbet Kuşları Zübeyde’nin imza gününde okurlarıyla buluşan gazeteci yazar Esra Köksal'a ilgi bir hayli fazla oldu. 'Gurbet Kuşları Zübeyde'yi okuyan ve ilk kez okuyacak olanlara kitabın hikayesini anlatan Köksal, 6 yaşında annesini kaybeden bir kızın hayat yaşadıklarının anlatıldığını aynı zamanda Almanya'daki Türk gurbetçilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekildiğini aktardı.
 
Bir mücadele öyküsü
'Gurbet Kuşları Zübeyde'nin ilk kitabı olması ve hikayesi nedeniyle kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Köksal, kitabı okuyan herkesin kendisinden ya da çevresinden bir şeyler bulabileceğini söyledi. Kitabı 1,5 yıl gibi bir sürede tamamladığını belirten Köksal, "Zübeyde’nin hikâyesi beni yaşamadığım bir dönemle karşılaştırdı. Zübeyde annesizliğin, mücadelenin, ayakta kalabilmenin, göçün öyküsü. Sadece gurbetçilerin değil; herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir kitap. Mesela ben gurbeti ilk tattığımda 17 yaşındaydım, Zübeyde ise annesini kaybettiğinde sadece 6 yaşındaydı. Okula alınmadığında 9, vatanından ayrıldığında ise 20 yaşındaydı. Hayat onu hep zorladı ama o hiç yılmadı. Onun için bu kitaba mücadelenin öyküsü dedik. Hala bu kitabı almamış okumamış olan varsa sizleri Zübeyde teyzemin hikayesini okumaya davet ediyorum. Çünkü bu kitap sizi anlatıyor" dedi.

Süheyla GÜRÜN

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum