Reklam
Reklam

İndirimi yüzde 5 daha az yapın

Tanıtım payına isyan eden otelcilere Bakan Ersoy’dan öneri:

İndirimi yüzde 5 daha az yapın

Tanıtım payına isyan eden otelcilere Bakan Ersoy’dan öneri:

İndirimi yüzde 5 daha az yapın
24 Temmuz 2019 - 18:27

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, otelcilerin yüzde 5 daha az indirim yaparak Ajans payını çıkarabileceklerini söyledi
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin temsilcilerini makamında kabul ederken, son günlerde turizm sektöründe polemik konusu edilen Tanıtım Ajansı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ajansta toplanacak paranın önemine dikkat çeken ve bu paraların doğru kullanılarak doğru tanıtım yapılacağını belirten Ersoy, ödenecek payların yüksek olduğuna ilişkin eleştirilere de yanıt verdi.
 
Havalimanları yetmeyecek
Sözkonusu payın yüksek olmadığını savunan Bakan Ersoy, otelcilerin temmuz ayında yüzde 5 daha indirim yaparak Ajansa ödeyecekleri payı karşılayabileceklerini söyledi. Bakan Ersoy, “Oteller verdikleri indirimlerin küçük kısmını vermeyerek bu paranın ajansa aktarılmasını sağlarlar. Yapılacak tanıtımlarla ülkemize daha çok turist gelebilir” dedi. Antalya ve Gazipaşa havalimanlarının 2023’te yetersiz kalacağını savunan Bakan Ersoy, bu nedenle yeni projeler hazırlandığını ve hazırlanan projelerle ilgili en kısa sürede işe başlayacaklarını da ifade etti.

Stajyer Muhabir/Berfin KAYA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum