Reklam
Reklam

İranlı gaspçı dehşeti

Antalya’da İranlı turist taksiciyi “mani, mani” diyerek 4 yerinden bıçaklayarak gasp etme girişiminde bulundu

İranlı gaspçı dehşeti

Antalya’da İranlı turist taksiciyi “mani, mani” diyerek 4 yerinden bıçaklayarak gasp etme girişiminde bulundu

İranlı gaspçı dehşeti
18 Eylül 2019 - 21:00

Ön koltuğa oturdu
Bilal Kocabaş’ın beyanına göre korkunç olay 16 Eylül’ü 17 Eylül’e bağlayan gece saat 02.00 sıralarında yaşandı. Antalya Muratpaşa Doğu Garajı’ndaki Yüksekalan Taksi Durağının Fahrettin Altay Caddesi üzerindeki 35 no’lu zili çaldı. Göreve 07 T 3010 plakalı taksiyi kullanan 61 yaşındaki Bilal Kocabaş çıktı. Kocabaş; 40 yaşlarında, 1.75 boylarında, 85-90 kg ağırlığında buğday tenli siyah saçlı, çat pat Türkçe bilen Arapça-Farsça diliyle konuşan turistin talebi üzerine aracının yönünü Antalya Havalimanına çevirdi. Turist ön koltuğa oturdu.
 
‘Mani mani’ dedi
Havalimanında 5-10 dakika oyalanan turist, kapıda beklettiği taksiye yeniden binerek ilk biniş yaptığı yerin yakınındaki Start Otel’e doğru dönmek istedi. Buradan da aracın yönünü önce yakındaki bir markete sonra da ilk biniş yaptığı yerin yakınındaki Balbey Mahallesi ara sokağına çevirdi. Aracı durduran turist “Mani mani (para)” diyerek el işaretleriyle para istedi. Tam o anda ellerini arka ceplerine atıp bir şey arıyormuş gibi yaparak çıkardığı bıçağı taksicinin sağ göğsüne sapladı.
 
Şüpheli her yerde aranıyor
Yaralanan taksici ile İranlı gaspçı boğuşmaya başladı. Boğuşma sırasında taksici Bilal Kocabaş sol omzundan da 3 bıçak darbesi aldı. 4 bıçak darbesiyle yaralanan taksici otomatik vites olan aracının gazına basarak bir kepenge çarptı. Çarpmanın etkisiyle yüksek bir gürültü çıkması üzerine panikleyen gaspçı yaya olarak kaçtı. Kendi telefonundan 155 Polis İmdat ve arkadaşlarını arayan taksiciyi duraktaki arkadaşları hastaneye yetiştirdi. Şahsın olay yerindeki kameralardan kimliğinin tespit edildiği ve her yerde arandığı öğrenildi.
Şükrü AĞIRMAN

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
https://gdetr.hit.gemius.pl/hitredir/id=ncqa0PrdG5z0zOGaP9XGEnXo7Om1QavUMF58NmhUVP3.E7/fastid=eycqsmhkbnbmuxgsaoivlfzyvhml/stparam=wohebkjfng/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://yaay.com.tr/?utm_source=Akdeniz-Manset-Gazetesi&utm_medium=Standard-Banners&utm_campaign=Turk-Telekom-Antalya-Yerel-Siteler-Eylul-2020