Reklam
Reklam

Kadınların isyanı

Saadet Partili kadınlar, Büyükşehir Belediyesi önünde Halkkart'ı protesto etti

Kadınların isyanı

Saadet Partili kadınlar, Büyükşehir Belediyesi önünde Halkkart'ı protesto etti

Kadınların isyanı
14 Aralık 2010 - 12:53

Halimiz içler acısı
Soğuk havada saatlerce kart kuyruğu bekleyen insanların durumunun içler acısı olduğunu dile getiren Saadet Partisi Hanım Kolları Tanıtma Başkanı Ayşegül Emrahoğlu, 'Büyükşehir Belediyesi plansız uygulamalar yaparak Antkart'tan daha beter bir uygulama ile halka değil yandaşa hizmet etmiştir' dedi. Saadet Partisi Hanım Kolları üyeleri son günlerde vatandaşları isyan noktasına getiren Halkkart ile ilgili Büyükşehir Belediyesi önünde protesto gerçekleştirdi. Protestonun gerekçesi toplu ulaşımda nakit binişin son bulması ile kart almak zorunda tutulan vatandaşın uğradığı haksızlığa tepki göstererek yöneticilerin bu uygulamadan vazgeçmesi çağrısında bulunmak olarak açıklandı. Basın metni okunurken güvenlik görevlisi müdahale etmek istedi ancak isteğinde başarılı olamadı.

Neler istediler
Kartlı ulaşım sisteminin şehirde yaşayan vatandaşların ulaşım özgürlüğünü kısıtlayıcı hususları içerdiğini söyleyen Saadet Partisi Hanım Kolları Tanıtma Başkanı Emrahoğlu, 'ޞimdiye kadar vaatlerinin hiçbirisini yerine getirmeyen Büyükşehir Antkart'tan daha beter uygulama ile halka değil yandaşa hizmet ettiğini, plansız ve düzensiz uygulamalar yaparak göstermiştir. Antkartları elinde bulunan halk uzun kuyruklarda hasta, yaşlı ve öğrenci demeden bekletilmekte, beklemeyen ise zamlı tarife ile yolculuk etmeye zorlanmaktadır. Büyükşehir Antkart'ta eleştirdiği her şeyin daha kötüsünü yapmaktadır. A-Kent'e sorunlarını dile getirmek isteyen halk sürekli meşgul çalan telefonlarla karşılaşmaktadır. Saadet Partisi Hanım Kolları olarak tüm halk adına kart zorunluluğunun kalkmasını ve zamlı tarifenin son bulmasını, kartlardaki teknik arızaların giderilmesinin yanında bakiye bildirim fişi verilmesini istiyoruz. Ayrıca dolum noktaları açısından da sayıca yetersiz bir durum söz konusudur' dedi.

Akaydın'ı kınadılar
Emrahoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: 'İşte görüyoruz ki önceki belediye ve şimdiki belediye olmak üzere hiçbirisinin halka hizmet amacı yoktur. Seçim öncesi sahte vaatlerde bulunan Akaydın'ı kınıyoruz ve halka eziyet edilmesinden vazgeçilmesini istiyoruz. Halka ait her sıkıntı bizim sıkıntımızdır ve asla çözümsüz bırakılmayacaktır. Buradan halkımıza da artık boş vaatlerde bulunan partilerin tuzaklarına düşmemelerini her zaman halkın yanında olduğunu icraatları ile gösteren verdiği yüzde 130'luk yüzde 300'lük zamlar ile ispatlamış Milli Görüş Saadet Partisi'nden başka partilere teveccüh göstermemelerini temenni ediyoruz.'

ޞükrü AĞIRMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum