Reklam
Reklam

Kaldırımlar işgal altında

Kaldırım işgalinde esnafa ceza üstüne ceza kesen Büyükşehir Belediyesi, kaldırımları simit tezgahı, zabıta ve ekmek büfeleriyle işgal etti.

Kaldırımlar işgal altında

Kaldırım işgalinde esnafa ceza üstüne ceza kesen Büyükşehir Belediyesi, kaldırımları simit tezgahı, zabıta ve ekmek büfeleriyle işgal etti.

Kaldırımlar işgal altında
20 Aralık 2010 - 11:06

Kaldırım işgalinde esnafa ceza üstüne ceza kesen Büyükşehir Belediyesi, kaldırımları simit tezgahı, zabıta ve ekmek büfeleriyle işgal etti. Tezgahların belediyeye iş için başvuran kişilere verildiği iddia edildi

Yıldıray Sapan'ın başında bulunduğu Büyükşehir Belediyesi şirketi Ekdağ'ın sorumluluğundaki Halk Ekmek fabrikasına ait ekmek büfeleri, vatandaşı canından bezdirdi. Ekdağ yönetimi, kaldırımlarda boş buldukları her yere ekmek büfesi dikmeyi adeta biat edindi. Son olarak bir büfeyi İsmetpaşa Caddesi'yle Kazım Özalp Caddesi'nin kesiştiği Muratpaşa Camisi'nin tam karşısına koyunca esnaf isyan noktasına geldi. Caminin çevresindeki kaldırımlarda çeşitli büfeler ve meyve suyu satıcıları bulunuyor. Çevre esnafı ve yakındaki durağı kullanan vatandaş, üzerinde büfeyi kiralamak isteyenlerin aramaları istenen 0242.426 29 26 yazılı telefon numarası bulunan büfenin kaldırılmasını istiyor. Büfeyle ilgili bilgi almak için aranan numarada görevli, 0554 800 40 02 numaralı telefonun aranmasını istiyor. Bu numara ise sürekli 'kapalı' veriyor. Sabit numara arandığında görüşülen Halk Ekmek fabrikası yetkilileri, büfe yerlerini Büyükşehir Belediyesi'nin belirlediğini söylüyor.

Her yer büfe ve simit tezgahı
Zaten dar olan ya da esnaf tarafından işgal edilen kaldırımlar, CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin aniden kondurduğu büfeler can sıkmaya başladı. Öyle ki kentin merkezinde simit tezgahı ve Ekdağ'a ait Halk Ekmek büfesi işgali enflasyonu yaşanıyor. Bu büfelerde CHP'li ޞükrü Ceylan'ın Ceysu marka suları, CHP'li belediyelerden simit tezgahı alan fırınların ürünleri ve düşük fiyatla satılan halk ekmek satılıyor. Ama büfeler nedense ucuz ekmeğin en çok satılacağı varoşlar yerine kentin göbeğindeki rant değeri yüksek yerlere yerleştiriliyor. Esnaf, 'Bir süre sonra bu ekmek büfelerini ileride yandaşlar büfeye çevirecek. O nedenle yandaşlara merkezi yerlerde ekmek büfesi veriliyor' iddiasında bulunuyor. Aynı şekilde kentin göbeğinde simit tezgahı ve zabıta bürosu enflasyonu da yaşanıyor. Özellikle kent merkezinde her 50 metrede bir tane simit tezgahı bulunması, kaldırımları kullanan vatandaşın canına tak ettirdi. Bu tezgahlar, partiye ve belediyeye iş için başvuran kişilere veriliyor.

ޞükrü AĞIRMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum