Reklam
Reklam

Kampanyaya destek yağıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Biz bize yeteriz Türkiyem' adlı kampanyaya destek yağıyor. Erdoğan kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını belirtmişti.

Kampanyaya destek yağıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Biz bize yeteriz Türkiyem' adlı kampanyaya destek yağıyor. Erdoğan kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını belirtmişti.

Kampanyaya destek yağıyor
31 Mart 2020 - 16:04

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milli Dayanışma Kampanyası'na beş maaşımla katılıyorum. İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na destek verdi. Zor günlerin, dayanışma ve yardımlaşmayla aşılacağını vurgulayan Bahçeli, "İçinden geçtiğimiz zor günleri dayanışma duygularını teşvik ederek, yardımlaşma hissiyatını harekete geçirerek aşacağımıza yürekten inanıyorum. Birbirimize el uzatırsak, zorda kalanlara destek verirsek hem insani hem de İslami sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz. Bugün akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını dikkatle takip ettim. 'Biz bize yeteriz' diyerek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası hakikaten takdir ve tebrike layıktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak Milli Dayanışma Kampanyası'na beş maaşımla katılıyorum. İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız" açıklamasında bulundu.

"Ben sen yok, biz varız. Çetin şartları omuz omuza birlikte göğüsleyeceğiz" diyen Bahçeli, Türkiye'nin koronavirüse asla teslim olmayacağını aktardı.

 

Erbaş'tan, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık maaşımı bağışlıyorum. Başkanlığımızın yöneticilerini, tüm il ve ilçe müftülerimizi ve tüm Diyanet teşkilatımızı bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ediyorum" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da destek verdi. Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık maaşımı bağışlıyorum. Başkanlığımızın yöneticilerini, tüm il ve ilçe müftülerimizi ve tüm Diyanet teşkilatımızı bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.

 

TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına ben de 5 maaşımla katılıyorum. Bu zor günleri birlik ve dayanışma içinde aşacağız inşallah" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına TBMM Başkanı Mustafa Şentop da destek verdi. Şentop, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Zor günlerden geçiyoruz. Birlik ve dayanışma içinde, birbirimizi gözeterek, birbirimize sahip çıkarak bu zor günleri aşacağız, inşallah. Biz birlikte Türkiye'yiz. Birlikte güçlüyüz. Salgına karşı mücadelemizden de hep birlikte galip çıkacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' diyerek başlattığı ve öncülük ettiği Milli Dayanışma Kampanyası birlik ve beraberliğimizin somut sonuçlarını ortaya koyacaktır. Kendilerine öncülüğü ve yol açıcılığı için şükranlarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına ben de 5 maaşımla katılıyorum. Bu zor günleri birlik ve dayanışma içinde aşacağız inşallah" ifadelerine yer verdi.

 

İSMAİL DEMİR: KAMPANYAYA 10 MİLYON LİRA DESTEK VERİYORUZ

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayii ailesi olarak Milli Dayanışma Kampanyası'na 10 milyon lira destek verdiklerini açıkladı.

İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na, savunma sanayii ailesi olarak ilk etapta Askeri Elektronik Sanayii (Aselsan), Hava Elektronik Sanayi (Havelsan), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii  (Tusaş), Roketsan, Tusaş Motor Sanayii (TEI), Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) ve Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. (SSTEK) firmalarımızla toplam 10 milyon TL destek veriyoruz. Savunma sanayii ailemizin bütün paydaşlarını ve çalışanlarımızı da bu kampanyaya davet ediyor, verdikleri ve verecekleri destekler için şimdiden teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 

ABD'li sanatçıdan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

 ABD’li sanatçı Della Miles, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bağış yaparak destek verdi.

Daha önce, Barış Pınarı Harekatı'nda Şanlıurfa Akçakale sınırına giden, göçmen çocuklar için Eskişehir’de sahne alan, Şeb-i Arus törenlerinde ilahi söyleyen ve Elazığ’daki depremzedeler için konser sözü veren ABD'li sanatçı Della Miles, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek verdi. Türkiye'de olduğu sürelerde Muğla'nın Dalyan ilçesindeki evinde yaşayan Miles, yurt dışından online EFT yoluyla bağış yaptı. Miles, sosyal medya hesabından bir de mesaj göndererek, "Şu an Türkiye dışındayım, ancak kalbim sizlerle. Beni kendi insanınız gibi görüp içinize aldınız. Bu yaptığım sizin güzel yüreğinizin yanında hiçbir şey ama benim de katkım olsun istedim. Biz Bize Yeteriz Türkiyem, sizi seviyorum, herkesin az ya da çok bu kampanyaya katıda bulunmasını arzu ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Belediye başkanından kampanyaya 3 maaşla destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına Kahramanmaraş'ın Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş 3 maaş bağışlayarak destek oldu.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı kampanyaya Türkoğlu ilçesinin de destek vereceğini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan bu kampanyada Türkoğlu Belediye Personelleri ve İlçe halkımızın destekleriyle elimizden gelen katkıyı sunacağız. Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya 3 maaş ile ben de katılıyorum" dedi. 

 

‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına belediye başkanlarından da destek geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanya davetine kayıtsız kalmayan İstanbul’daki ilçe belediye başkanları da maaşlarından bağış yaptı. 7 aylık maaşını bağışlayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Tarih sahnesine çıktığımız ilk günden bu yana karşımıza çıkan her zorlukta olduğu gibi bugünlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz. Cumhurbaşkanımın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na 7 aylık maaşım ile katılıyor ve ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyorum” dedi.
 

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “Tarihin her döneminde çok büyük badireler atlatsak da hepsinin üstesinden geldik. Biz büyük ve gönlü bol bir milletiz. Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Milli Dayanışma Kampanyası’na ben de 5 aylık maaşımı bağışlıyorum” dedi.
 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir. (S.AV.)...Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığı kampanyaya 6 aylık maaşımı bağışlayarak destek oluyorum. Bugün birlik günüdür. Kardeşlerimiz darda kalmasın diye bütün olma günüdür” dedi.
 

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Medeniyetimiz ve kültürümüz, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma üzerine kuruludur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına katılıyor hem bir hekim hem de bir belediye başkanı olarak 5 aylık maaşımı ve zekatımı bağışlıyorum” dedi.
 

‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyen İstanbul ilçe belediye başkanları;
 

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü 3 aylık maaşıyla,

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun 3 aylık maaşıyla,

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin 2 aylık maaşıyla,

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu 3 aylık maaşıyla,

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı 5 aylık maaşıyla,

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz 6 aylık maaşıyla,

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı 3 aylık maaşıyla,

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta 2 aylık maaşıyla,

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin 5 aylık maaşıyla,

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de 2 aylık maaşıyla kampanyaya katılım gerçekleştirdi.

 

Milli Dayanışma Kampanyası'na Denizli'den destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na Denizli'den de destek geldi. Belediye başkanları ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kampanyaya bağış yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını duyurdu. Kampanyaya Denizli'den de destek geldi. AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan'la birlikte 6'şar aylık maaşlarını kampanyaya bağışladıklarını açıkladı. Başkan Zolan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na ben de 6 aylık maaşım ve eşim Berrin Hanım da 6 aylık emekli maaşı ile katılıyoruz. El ele gönül gönüle vererek birlikte başaracağız inşallah" dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Avni Örki de 6 aylık maaşını dayanışma kampanyası için bağışladığını duyurdu. Kampanyayı gönülden desteklediğini belirten Örki, "Hep birlikte bu kampanyaya omuz verelim ve bu süreci dayanışma ile atlatalım" diye konuştu. AK Parti İl Başkanı Necip Filiz 100 bin, Denizlispor Başkanı Ali Çetin de 50 bin lira bağış yaptığını açıkladı.

İlçe belediye başkanları da kampanyaya destek oldu. Sarayköy Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Necati Özbaş ve Tavas Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin İnamlık 3,  Çivril Belediye Başkanı AK Partili Niyazi Vural ve Kale Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Salih Sağınç  ise birer maaşlarını kampanyaya bağışladıklarını belirtti. 

 

Başakşehir Kulübü'nden milli dayanışma kampanyasına destek

Başakşehir Kulübü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı milli dayanışma kampanyasına 2 milyon 14 bin TL'lik katkıda bulunacağını açıkladı.

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı milli dayanışma kampanyasına İstanbul Başakşehir Kulübü olarak tam destek veriyoruz.

Devletimizin ihtiyaç sahiplerine destek olma çalışmasına kulübümüz adına yönetim kurulumuz 1 milyon 14 bin TL, futbolcularımız, teknik ekibimiz ve personelimiz de 1 milyon TL olmak üzere toplam 2 milyon 14 bin TL ile katkıda bulunmuştur.

Her zaman olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bu zor günleri el ele vererek hep birlikte aşacağız. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için."
DHA


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum