Reklam
Reklam

Kanseri yendi, şampiyon oldu

Dediler “Kansersin; git eve, ölümü bekle.” O ise azmetti ve yaşadı, yaşama arzusuyla spora başladı. 10 yıl sonra Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Şampiyonu oldu

Kanseri yendi, şampiyon oldu

Dediler “Kansersin; git eve, ölümü bekle.” O ise azmetti ve yaşadı, yaşama arzusuyla spora başladı. 10 yıl sonra Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Şampiyonu oldu

02 Ekim 2019 - 21:00

Kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadelesiyle sosyal medya fenomeni olan Neslican Tay’ın hayatını kaybetmesi, tüm ülkeyi yasa boğdu. Özel bir üniversitede psikoloji eğitimi alan Neslican Tay, henüz 21 yaşındaydı. Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden Tay’ın bacağı, tümör nedeniyle 2018’de kesildi. Genç kız tam 3 kez yenmeyi başardığı kansere, geçtiğimiz günlerde yeniden yakalanmıştı. Tay maalesef bu kez başarılı olamadı ve yaşamını kaybetti. Ancak bu hastalığın pençesine düşen herkes, hayatının baharında yaşamını yitiren Neslican Tay kadar şanssız değil.
 
Dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor
Neslican gibi kansere karşı verdiği mücadeleyle, yaşama arzusuyla kanserlilere umut ışığı olan bir isim de şu anda Antalya’da yaşıyor. Kansere karşı verdiği mücadele ise dudak uçuklatacak cinsten. Doktorların ameliyat etmeyi bile reddettiği Kubilay Yılmaz, kanseri yendi. Ardından, 2018 İstanbul Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Kategorisi Türkiye 6’ncısı oldu. Sonra 2019 Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Şampiyonu oldu. Yılmaz şimdi ise Aralık 2019’da Milli Takım ile katılacağı dünya şampiyonasına hazırlanıyor. 18 yıllık sigorta şirketi sahibi 1973 İstanbul doğumlu Kubilay Yılmaz kanser olunca yaşadığı zorlukları anlattı.
 
Doktorlar ‘yaşamaz’ dedi ama…
Yılmaz, “Son evre testis tümörü olmuştum. 13 ay kemoterapi gördüm. Bunun bir yılı yatalak yaşadım. Mama ile beslendim. 2 çocuğum var. Biri 15, diğeri 11 yaşında. İyileşmek için büyük mücadele verdim. 2009 Mart ayında yakalandığım kanserden 2010 yılı 15 Haziranında ‘Bitti artık’ diyen doktorların müjdesiyle kurtuldum. Şimdi ise vücut geliştirme dünya şampiyonasına hazırlanıyorum” dedi.
Şükrü AĞIRMAN

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum